ଶିବଲିଙ୍ଗ ପାଖରେ ରାତିରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଗୁପ୍ତ ଉପାୟ, ଘରେ ଆସିବ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ଉପାସନା ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ଵ ଅଟେ, ଏହା ସହିତ ଶିବଲିଙ୍ଗଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଭୋଲେନାଥଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ପୂଜା କରାଯାଏ | କିଛି ଲୋକ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଜଳାବିଶେକ କରନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ଲୋକ ଶିବଙ୍କୁ କ୍ଷୀରରେ ଅଭିଷେକ କରନ୍ତି | ଏହା ସହିତ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ବେଲ ପତ୍ର ଇତ୍ୟାଦି ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଏକ ନିୟମ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ସୋମବାର ଦିନ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି | ତେଣୁ ଏହି ଦିନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯେଉଁମାନେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ନିଷ୍ଠା, ସଂଯମତା ଏବଂ ଶାସନ ସହିତ ପୂଜା କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଇଚ୍ଛା କରୁଥିବା ଫଳାଫଳ ପାଆନ୍ତି |

ପରିବାରରେ ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଶୁଭଫଳ ପାଇଁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ କରନ୍ତୁ |
ଭଗବାନ ଶିବ ଯଥା ଭୋଲେନାଥ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ବିନାଶକାରୀ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା | ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ | ତଥାପି, ସମୟ ଏବଂ ଘଣ୍ଟାର ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍। ଅଛି | ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟରେ ପୂଜାପାଠ କରିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଅଛି |

siba
ଧନ ପାଇବା ପାଇଁ ଏହିପରି ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ପୂଜା କର :-
ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରରେ ଧନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ରାତିରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ନିକଟରେ ଘିର ଦୀପ ଜାଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ତୁମର ଭାଗ୍ୟ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଦଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏବଂ ତୁମେ ଟଙ୍କା ପାଇବ | ଏଥିପାଇଁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଆନ୍ତରିକତାର ସହ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ଏବଂ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପରେ ଘରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ଶସ୍ୟର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ।

ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କର :-
ପ୍ରଭୁ ଭୋଲେନାଥ ଅର୍ଥାତ୍ ଶିବ ବହୁତ ଦୟାଳୁ ଅଟନ୍ତି | ଯଦି ଜଣେ ଶିବ ଭକ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଆନ୍ତରିକତାର ସହିତ ପୂଜା କରନ୍ତି, ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରନ୍ତି | ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବେଲପତ୍ର, , ଦୁଦୁରା ଦେଇ କ୍ଷୀର ଏବଂ ପାଣିରେ ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ଅଭିଷେକ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିର ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହେବ |

ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ କରନ୍ତୁ :-
ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କଠାରୁ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ, ତୁମେ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ପ୍ରଭୁ ଭୋଲେନାଥଙ୍କ ଶିବଲିଙ୍ଗ ନିକଟରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବା ଉଚିତ, ବେଲ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କର, ଯାହା ତୁମକୁ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ପିତୃ ଦୋଷ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ପ୍ରଗତି ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ, ସୋମବାର ଦିନ ଚାଉଳ ଏବଂ କଳା ତେଲ ମିଶାଇ ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ପିତୃ ଦୋସ ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଗତିର ସମସ୍ତ ଦ୍ୱାର ମଧ୍ୟ ଖୋଲାଯାଏ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *