2

ମନୁଷ୍ୟର ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ଭଗବାନ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ଥିର କରିଥାନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଜନ୍ମ ହେବା ମାତ୍ରେ ପିତାମାତାମାନେ ଶିଶୁର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସଜାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ଯେପରି ସେ ବଡ ହେଲେ ସେ କ’ଣ କରିବେ ଏବଂ ସେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ କି ନାହିଁ ? ଏହି ପିଲାଟି ପରିବାରକୁ ଉନ୍ନତି ଆଣିବ କି ନାହିଁ ? ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ , ଆଜିର ସମୟରେ ଏହା ଅଜବ ଲାଗୁଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ସେହି 5 ଟି ଜିନିଷ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ

ଯେତେବେଳେ ପିଲାଟି ମାତୃ ଗର୍ଭରେ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ହିଁ ଈଶ୍ବର ତାଙ୍କ ବୟସ, କାର୍ଯ୍ୟ, ଧନ, ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି |

ଯେତେବେଳେ ଏକ ଶିଶୁ ନିଜ ମାତାର ଗର୍ଭରେ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଏହାର ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତା ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରନ୍ତି | ତାହା ହେଉଛି, ଜନ୍ମ ହେବାକୁ ଥିବା ପିଲାଟି କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୃଥିବୀରେ ରହିବ ଏବଂ ସେ କିପରି ମରିବେ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଭଗବାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥିର ହୋଇସାରିଛି |

puja 1
କାର୍ଯ୍ୟ: ଯେତେବେଳେ ଗର୍ଭରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ପରେ ଯୈବନାବସ୍ଥାରେ ପ୍ରବେଶ କରେ, ଜୀବିକା ପାଇଁ ସେ କେଉଁ କାମ କରିବ, ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ ରହିବା ମାତ୍ରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଏ | ସେହି ପିଲା ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବ କିମ୍ବା କିଛି କାମ କରିବ, ଭଗବାନ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଆଗରୁ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି |

ଧନ ଏବଂ ସଂପତ୍ତି:
ପିଲାଟି ମାତାର ଗର୍ଭରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେଉଛି, ଜନ୍ମ ପରେ ପିଲାଟି କେତେ ଧନ ଏବଂ ସଂପତ୍ତି ଉପାର୍ଜନ କରିବ | ସେ ଧନର ସୁଖ ପାଇବେ କି ନାହିଁ | ସେ ନିଜେ ଧନ ଅର୍ଜନ କରିବେ କିମ୍ବା ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବଜଙ୍କଠାରୁ ପାଇବେ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଭଗବାନ ସ୍ଥିର କରିସାରିଛନ୍ତି |

ଶିକ୍ଷା:
ଗର୍ଭସ୍ଥ ଶିଶୁ ଅଧ୍ୟୟନରେ କେତେ ସ୍ମାର୍ଟ ହେବ ? ସେ କେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବେ ଏବଂ ସେ କେତେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବେ ? ଭଗବାନ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଆଗରୁ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି | ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ବ୍ୟତୀତ, ଭଗବାନ ମୃତ୍ୟୁର ସମୟ ଏବଂ ପଦ୍ଧତିକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି | ଏହି ଜିନିଷ ଅନ୍ୟ ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *