7

ଆଖୁ ରସର ଚମତ୍କାରି ଉପାୟ, କାଶ ପରି ସମସ୍ୟା ତୁରନ୍ତ ହେବ ଠିକ୍ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହିତ ଅନେକ ରୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଶିକାର କରିଥାଏ | ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଋତୁରେ ସର୍ବାଧିକ ଜଳ ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ତରଳ ପଦାର୍ଥ ପିଇବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ | ଯଦି ଆମେ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣରୁ ଆସିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଏସିରେ ବସିଥାଉ କିମ୍ବା ଥଣ୍ଡା ପାଣି ନେବାକୁ ପଡେ, ତେବେ କାଶ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ସାଧାରଣ କଥା | ଯଦି ଆଜିକାଲି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସମାନ ସମସ୍ୟା ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଉପଚାର କହିବୁ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ଆରାମ ପାଇବେ |

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ସମୟରେ ଆଖୁ ରସ ପିଇବା ଜରୁରୀ କି :-
ପ୍ରାୟତଃ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଉତ୍ତାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ଆଖୁ ରସ ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁ | ଆଖୁ ରସ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବକୁ ଦୂର କରିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ଯାଦୁକରୀ ପାନକୁ ଏକ ବିଶେଷ ଉପାୟରେ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହି ଋତୁରେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶ ଭଲ ହୋଇପାରେ |

sun 1
ଯଦି ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ କାଶ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ତେବେ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ଆଖୁ ରସ ନେଇ ସେଥିରେ ଟିକେ ମୂଳା ରସ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଏହି ମହାନ ଉପଚାର ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଜିଦ୍ କାଶ ମଧ୍ୟ ମୂଳରୁ ଶେଷ ହେବ |

ଆଖୁ ରସର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଲାଭ :-
ଉତ୍ତପ୍ତ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ଏବଂ ଜଳର ଅଭାବ ହେତୁ ଶରୀରରେ ଶକ୍ତିର ଅଭାବ ରହିଥାଏ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଖୁ ରସ ପିଇବା ଶରୀରକୁ ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣ ସତେଜ ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି |

ଆଖୁ ରସ ହଜମ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ଉପଶମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ବାସ୍ତବରେ, ଆଖୁ ରସରେ ଥିବା ପୋଟାସିୟମ୍ ପେଟର pH ସ୍ତରକୁ ସନ୍ତୁଳିତ କରିଥାଏ | ଏହି ଖାଦ୍ୟ ହେତୁ ସହଜରେ ହଜମ ହୁଏ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *