6

ସନ୍ତାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ନିମନ୍ତେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଓ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ କରନ୍ତୁ ପ୍ରସନ୍ନ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ତୁମେ ପିଲାମାନଙ୍କର ସୁଖ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ପଡିବ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦମ୍ପତି ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଶିଶୁର କ୍ରନ୍ଦନ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱର ଉଠାଉ ଏବଂ ସେମାନେ ପିତାମାତା ହେବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଆନ୍ତୁ | ଏହା କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଏକ ଦମ୍ପତି ଯେଉଁମାନେ କି ସନ୍ତାନର ସୁଖ ପାଇନଥିବେ | ପିଲାମାନଙ୍କର ସୁଖ ପାଇବା ପାଇଁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅନେକ କଥା କୁହାଯାଇଛି | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗ୍ରହର ନିଜସ୍ୱ ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି | ଯେଉଁମାନେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହକୁ ଖୁସି ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଯଦି ଏହି ଦୁଇଟି ଗ୍ରହ ପ୍ରସନ୍ନ କରନ୍ତି ତେବେ, ସେମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କର ସୁଖ ପାଇଥାନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ପିଲାମାନେ ଦକ୍ଷ, ଶିକ୍ଷିତ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତ ଅଟନ୍ତି | ପିତାଙ୍କ ପ୍ରଗତିରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଦାନ ଅଛି | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ଯେଉଁଠାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ରାଜା ଏବଂ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ଦେବତାମାନଙ୍କର ଗୁରୁ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି | ଯେତେବେଳେ ଏହି ଦୁଇଟି ଗ୍ରହ ରାଶିଫଳରେ ଶୁଭ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ, ସେତେବେଳେ ପିଲାଟି ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରେ | ଅଭିଭାବକମାନେ ଏପରି ପିଲା ପାଇଁ ଗର୍ବିତ ହୁଅନ୍ତି

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ପଞ୍ଚମ ଘରର ପ୍ରଭୁ ଷଷ୍ଠ, ଅଷ୍ଟମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ରାଶିଫଳ ଶିଶୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କଠାରୁ କିମ୍ବା ପଞ୍ଚମ, ସପ୍ତମ ଏବଂ ନବମ ଘର ମାଲିକ ଷଷ୍ଠ, ଅଷ୍ଟମ କିମ୍ବା ଦ୍ୱାଦଶ ଘରେ ଥାଆନ୍ତି, ତେବେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ଏକ ବାଧା ଉପୁଜିଥାଏ | ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଗାଈ କୁ ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ, ସେମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ ଶୀଘ୍ର ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

pregnet 1
ଗୈରୀ ଉପାସନା ଶିଶୁ ବାଧାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ |
ଶିଶୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଗୈରୀ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ମାର୍ଗାଶିର ମାସର ଶୁକ୍ଲା ପ୍ରତୀପାଦାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲଗାତାର 16 ଦିନ ଏହି ପୂଜା କରନ୍ତୁ | କେବଳ ଥରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ଯଥା ପ୍ରତିଦିନ ଉପବାସ ରଖନ୍ତୁ | ଦିନକୁ 16,000 ଥର କିମ୍ବା ଯେତେଥର ସମ୍ଭବ ବାନ୍ଧବତ୍ଵ ହର ଗୈରୀ ନାମ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ | ଶେଷ ଦିନରେ, ଗୈରୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ତେଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଏକ ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ ଏବଂ ରାତିସାରା ଜଗନ୍ ଏବଂ ଗୈରୀ ଭଜନ-କୀର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ | ଭଜନ-କୀର୍ତ୍ତନ ପରେ, 16 ବ୍ରାହ୍ମଣ ଏବଂ ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ପରେ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପୋଷାକ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ | ମା ଗୈରୀ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବେ |

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ, ରବିବାର ଦିନ ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ କରନ୍ତୁ |
ଯେକୌଣସି ଶୁକ୍ଲ ପାକ୍ଷର ସପ୍ତମୀର ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣଙ୍କୁ ଜଳ ସହିତ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତି ତେବେ ଶୁଭ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ପିଲା ପାଇଵାର ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କର | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ଏକ ସମୟରେ ଲୁଣ ବିନା ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ | ବର୍ଷସାରା ରବିବାର ଦିନ ଉପବାସ କରି ଉପବାସ ଠିକ୍ ଭାବରେ ଶେଷ ହେବା ଉଚିତ୍ | ବିଶ୍ଵାସ କରାଯାଏ ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ କୃପା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପିଲାମାନେ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅନ୍ତି | ପାପ କ୍ଷମା ପାଇଁ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପଚାର | ଅତି କମରେ 2500 ଥର ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ବା ମହାମୃତ୍ୟୁଣଜୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଶେଷରେ, ଏକ ହାଭାନ୍ କରି ବ୍ରାହ୍ମଣମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ | ଯଦି ବାରମ୍ବାର ଗର୍ଭପାତ ହେଉଛି ତେବେ ମନ୍ଦିର କିମ୍ଵା ଧାର୍ମିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଘିଅ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ | କୈାଣସି ପ୍ରାଣୀ ଏବଂ ପକ୍ଷୀର ବସା ଭାଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *