5

ବିନା ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟରେ ପାଆନ୍ତୁ ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍, କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ କୁ ବହୁତ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ |

ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ମୁହଁ ରୁ ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ନ କାଢନ୍ତି ତେବେ ତୁମର ପୋରସ୍ ଜମା ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଏହା ବ୍ରଣ ଏବଂ ପିମ୍ପଲ୍ ସମସ଼୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ମଧ୍ୟ ତେଲିଆ କରିଥାଏ | କୈାଣସି ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ବିନା ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାର ଅନେକ ଉପାୟ ଅଛି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କିପରି ମେକଅପ୍ ବିନା ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବ |

1. ଆପଣଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |
ମେକଅପ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ବାହ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦର କରିପାରେ କିନ୍ତୁ ଭିତରର ନୁହେଁ | ତେଣୁ, ନିଜକୁ ଭିତରୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସନ୍ତୁଳିତ ଖାଦ୍ୟ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ତେଲିଆ ଖାଇବା ପିମ୍ପଲ୍ ଏବଂ ପିମ୍ପଲ୍ ସୃଷ୍ଟି କରେ ନାହିଁ | ତେଣୁ, ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ କ’ଣ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ କ’ଣ ନାହିଁ ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

food 1

2. ନିଜକୁ ହାଇଡ୍ରେଟ୍ ରଖନ୍ତୁ :-
ମେକଅପ୍ ବିନା ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାର ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ | ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ 6 ରୁ 8 ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରି ଆପଣଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦର କରିଥାଏ | ଭିତରୁ ନିଜକୁ ପୋଷଣ କରିବା ପାଇଁ ପାଣି, ଲେମ୍ବୁ ରସ ଇତ୍ୟାଦି ନିଆଯିବା ଉଚିତ୍ |

3. ଏକ୍ସଫୋଲିଏଟ୍ ( ତ୍ଵଚାର ପରତ କାଢିଵା )
ତ୍ଵଚାରେ ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଏହା କଳା ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଦାଗ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ ଏହା କେଵଳ ପିମ୍ପଲ୍ ଏବଂ ଗାଢ ଦାଗ ମୃତ କୋଷ ଏବଂ ଧୂଳି ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଏ | ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଚର୍ମକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ହର୍ବାଲ ପ୍ରଡକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ଲେମ୍ବୁ, ଚିନି କିମ୍ବା ଓଟର ଏକ ଘରୋଇ ସ୍କ୍ରବ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

4. ଟୋନର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ |
ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ପଦ୍ଧତି | ଏକ୍ସଫୋଲିଏସନ୍ ପରେ ଚର୍ମର ପୋରସ୍ ବଡ ହୁଏ ଏବଂ ସେଥିରେ ଧୂଳି ଅଧିକ ହୁଏ | ଏହି ଖାଲଗୁଡ଼ିକୁ ସଙ୍କୁଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଟୋନର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଟୋନର ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ କୋମଳ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ ଟାଣ କରିଥାଏ | ନିମ୍ଵ ପାଣି ଏବଂ ଗୋଲାପ ଜଳ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଟନର୍ ଅଟେ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ
ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *