ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଦେଇଥାନ୍ତି ଏହି ସଂକେତ |

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧନର ଦେବୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ ସେମାନେ ଧନୀ ହୋଇଥାନ୍ତି | ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଘର ଧନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବଞ୍ଚି ପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ ବିଷୟରେ କୁହାଯିଛି ,

ପୌରାଣିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଅନୁଯାୟୀ, ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ବିନା ସୁଖ ଏବଂ ଧନ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରିବା ଅସମ୍ଭବ | ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଯେଉଁଠାରେ ରୁହନ୍ତି, ସେଠାରେ ସର୍ବଦା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏକ ସ୍ଥାନ ଛାଡନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଅନ୍ଧକାର ଏବଂ ନିରାଶା ଦେଖାଯାଏ |

laxmi

ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ସଂକେତ ମିଳିଥାଏ :-
କଳା ପିମ୍ପୁଡ଼ି :-
ଯଦି ହଠାତ୍ କଳା ପିମ୍ପୁଡ଼ି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରି କିଛି ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ତେବେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ |

ପକ୍ଷୀ :-
ଯଦି କୈାଣସି ପକ୍ଷୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସି ଏକ ବସା ନିର୍ମାଣ କରେ, ତେବେ ଏହା ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ କୌଣସି କାରଣରୁ ସେହି ଗଛକୁ କାଟିଦିଅ, ତେବେ ଏହା ତୁମ ପାଇଁ ଖରାପ ହୋଇପାରେ |

ଝିଟିପିଟି :-
ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ହଠାତ୍ ତିନିଟି ଝିଟିପିଟି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସେ, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଦିୱାଲୀ ଦିନ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଚାରିପାଖରେ ଯଦି ଏକ ଝିଟିପିଟି ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହା ପ୍ରଚୁର ଧନର ସଙ୍କେତ ଅଟେ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆଜିକାଲି ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଚାରିପାଖରେ ଅନେକ ଝିଟିପିଟି ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ବିପରୀତର ସଙ୍କେତ ଅଟେ |

ଯଦି ତୁମର ଡାହାଣ ହାତରେ କ୍ରମାଗତ କୁଣ୍ଡେଇ ହୁଏ ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ ହେବ |

ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଝାଡୁ , ପେଚା, ପାତ୍ର, ଵଂଶୀ, ହାତୀ, ମୁଙ୍ଗ, ଶଙ୍ଖ, ଝିଟିପିଟି, , ସାପ, ଗୋଲାପ ଇତ୍ୟାଦି ଦେଖୁଛ, ତେବେ ଏହା ଧନର ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

jhaduu
ଯଦି ତୁମେ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଶଙ୍ଖର ଶବ୍ଦ ଶୁଣାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଗମନର ସଙ୍କେତ ଅଟେ |

ଯଦି ଆପଣ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାବେଳେ ଆଖୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଧନର ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାବେଳେ ଲଗାତାର ଅନେକ ଦିନ ଚଟାଣକୁ ସଫା କରୁଥିବା ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଏକ ବଡ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏଥିସହ, ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ଧନୀ ହେବ |

ଯଦି ଗୋଟିଏ କୁକୁର ଘରୁ ଶାକାହାରୀ ଖାଦ୍ୟ କିମ୍ବା ପାଟିରେ ରୁଟି ନେଇ ବାହାରକୁ ଆସୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *