3

ଅନିଦ୍ରାର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଦେଉଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଏହାର ବ୍ୟବାହର |

NEWS

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି କାଲିର ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନରେ ଅନିଦ୍ରା ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା ହୋଇଗଲାଣି , ତେବେ ଏହି ଅନିଦ୍ରାର ଶୀକାର ହୋଇ ଆଜିକାଲି କେତେକ ଲୋକ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି , ଧଳା ରଙ୍ଗର ମଖାନା ବ୍ୟବହାର କରିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ | ଏହା କିଡନୀ ଏବଂ ହୃଦୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ମଖାନାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ମଖାନା ଖାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସର୍ବଦା ଯୁବକ ଦେଖାଯିବେ | ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟରେ ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟରେ ଭରପୂର ଥିବାରୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଦିଏ ନାହିଁ | ମଖାନା ଦ୍ଵାରା କୁଞ୍ଚେଇବା ଏବଂ କେଶର ଧୂସରତା ମଧ୍ୟ କମିଯାଏ |

sleep
ଯଦି ଆପଣ ଅନିଦ୍ରା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମଖାନା ଖାଇବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଅନିଦ୍ରା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ | ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ଷୀର ସହିତ ମଖାନା ଖାଇବା ଭଲ ନିଦ ଆଣିଥାଏ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | ଚାପ କମାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ |

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଘର ବାହାରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମଖାନା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ କାରଣ ଏହାକୁ ଖାଇବା ପରେ ସେମାନେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଭୋକିଲା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏଥିରେ କମ୍ ପରିମାଣର କ୍ୟାଲୋରୀ, ଚର୍ବି ଏବଂ ସୋଡିୟମ୍ ଥିବାରୁ ଏହା ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଖିଆଯାଏ |

sleepy 1
ଯଦି ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଖାଆନ୍ତି ତେବେ ରକ୍ତଚାପର ସମସ୍ୟା ଭଲ ହୋଇଯିବ | ଏହି ସମସ୍ୟାରେ, ମଖାନା ଏକ ପାନିଆ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ କାରଣ ଏଥିରେ କମ୍ ସୋଡିୟମ୍ ଥାଏ କିନ୍ତୁ ଭଲ ପରିମାଣରେ ପୋଟାସିୟମ୍ ଏବଂ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ଥାଏ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ॥

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ଏହି ସୂଚନାକୁ କିପରି ପସନ୍ଦ କଲେ, ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଆମକୁ କହିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପରିଚିତ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ପହଞ୍ଚନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *