2

ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର କରନ୍ତୁ ଆଣ୍ଠୁ ରୋଗ ଆପେ ଆପେ ଭଲ ହେଇଯିବ l

HEALTH

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲକୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ସମସ୍ତେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ ହେଉଛି ଏକ ଆଣ୍ଠୁ ରୋଗ ଯାହା ଶରୀରର ଗଣ୍ଠିରେ ପ୍ରବଳ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇଥାଏ | ଏହି ରୋଗର କାରଣ ହେଉଛି ଶରୀରରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ |

ଯେତେବେଳେ ଏହା ବଢ଼େ ଶରୀରର ଗଣ୍ଠିରେ ଜମା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ଯାହା ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାର ଗମ୍ଭୀର ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ସମସ୍ୟା ହେତୁ, ଗଣ୍ଠିରେ ଫୁଲା ଦେଖାଯାଏ | ଆଣ୍ଠୁ, ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ରୋଗ ହେଇଥାଏ | ଏହି ରୋଗ ଘଟିବା ପରେ ଏହା ହାତଗୋଡ, କାନ୍ଧରେ ଦେଖାଯିବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରେ |

pain 2

ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଚିକିତ୍ସା ସହିତ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର କରନ୍ତୁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ଦେବ | ପ୍ରଥମେ ଆଳୁ ରସ ପ୍ରତିଦିନ 100 ଏମ ଏଲ ଆଳୁ ରସ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଏହାକୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ପିଅନ୍ତୁ | ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଶୁଖିଲା ଅଦା ଶୁଖିଲା ଅଦା ଆଣ୍ଠୁ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ଯାହା ଔଷଧୀୟ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଅଟେ | ଆପଣ ଏହାକୁ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ |

ତୃତୀୟରେ ଆଲୋ ଭେରା ଜେଲ୍ ଆଣ୍ଠୁରେ ହେଉଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆଲୋ ଭେରା ଜେଲ୍ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା ତୁମର ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଶୀଘ୍ର ଭଲ କରିବ | ଚର୍ତୁଥରେ ରସୁଣ ଆଣ୍ଠୁ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ରସୁଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ |

pain 1

|ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ 2 ଗ୍ରାମ ଲୁଣ, ଜିରା,କଳା ଲଙ୍କା ଏବଂ ଶୁଖିଲା ଅଦା ଇତ୍ୟାଦି ନେଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଭାଜନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ |

ପଞ୍ଚମରେ ଜଡା ତେଲ ଯଦି ଗଣ୍ଠିରେ ପ୍ରବଳ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ ତେବେ ଜଡ଼ା ତେଲ ସହିତ ମସାଜ କରନ୍ତୁ ଏହା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବା ସହିତ ଫୁଲାକୁ କମ କରିଥାଏ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ | ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟକୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ଧନ୍ୟବାଦ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *