15

୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରବେଶ – ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସହ କଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

RASIPHALA

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟାଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟର ଦେଵତା କୁହାଯାଏ , କର୍ମର ଫଳ ଅନୁସାରେ ଶନି ଦେବ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ତାର ଫଳ ଦେଇଥାନ୍ତି , ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୀର୍ଘ ଶନି ଦେବ ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଯାହା ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ବଡ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ , ଏହି ମାସର ୨୦ ରେ ଘଟିଛି | ଶନି, ନ୍ୟାୟର କାରକ, ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ମକର ରାଶି ଛାଡି ମେ ୨୦ ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଚିହ୍ନ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ | ଶନି ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ସଙ୍କେତରେ ରହିଥାନ୍ତି | ଶନି ଦେବ ଏକ ଧୀର ଗତିଶୀଳ ଗ୍ରହ | ଶନି ୨୧ ମେ ରେ କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏବଂ 23 ଜୁନ 2022 ରେ ମକର ରାଶିରେ ପୁନଃ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ଏବଂ 17 ଜାନୁୟାରୀ 2023 ରେ କୁମ୍ଭରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆସିବେ |

ଏହି ପରି ଭାବରେ ଶନି ସାଢେ ସାତୀଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ | କୁମ୍ଭରେ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ସହିତ ଧନୁ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶାନୀଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ | କିନ୍ତୁ 12 ଜୁଲାଇ 2022 ରେ, ଶନି ପୁନର୍ବାର ଵକ୍ରଗତି କରି ନିଜ ସ୍ଥିତିକୁ ଆସିବା ପରେ, ମକର ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ଶାନି ସାଢେ ସାତୀ ପୁନର୍ବାର ଧନୁ ରାଶିରେ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏବଂ ଏହି ଅବସ୍ଥା 17 ଜାନୁୟାରୀ 2023 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ଶନି ଗ୍ରହର ଏକ ବିଶେଷ ସ୍ଥିତି ଅଛି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଶନି ଗ୍ରହର ରାଶିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି , ଏହାର ପ୍ରଭାବ 12 ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପଡିଥାଏ | ଶନିଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ସେହି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବ ଯେଉଁମାନେ ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ କିମ୍ବା ଶନିଙ୍କ କୋପ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ |

sanii

ଦୁଇଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଶନିଙ୍କ କୋପ :-
କୁମ୍ଭରେ ଶନିଙ୍କ ଗମନାଗମନ ହେତୁ କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କୋପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ରାଶିଫଳ ଉପରେ ଶନିଙ୍କ କୋପ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି | ଶନି ଦେବ ସର୍ବଦା ଲିବ୍ରାରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦିଅନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ସେ ଲିବ୍ରାରେ ଉନ୍ନତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେ ମେଷରେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଥିଲେ | ଶନିଙ୍କ ମହାଦଶା 19 ବର୍ଷର ଅଟେ | ଶାନି କୁମ୍ଭ ଏବଂ ମକର ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯଦି ଶନି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଶୁଭ ଘରେ ବସିଥାଏ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଅର୍ଥ ପାଇଥାଏ |

ଶାନି କେବଳ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଃଖ ଦେଇନଥାଏ, ଏହା ସୁଖ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ | ବରଂ ସୁଖର ଦିନ ଦୁଃଖର ଦିନଠାରୁ ଲମ୍ବା ଅଟେ | ବରଂ, ଯଦି ଶନି ଜନ୍ମ ଦିନରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଆରୋହଣ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଆରୋହଣରେ ଅବସ୍ଥିତ, ଏହି ଦିନଠାରୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଘରେ କିମ୍ବା ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଘରେ, ତେବେ ସେମାନେ ବହୁତ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେବା ସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତି | ଯଦି ଶନି ଚନ୍ଦ୍ର ଚିହ୍ନରୁ ଚତୁର୍ଥ ଏବଂ ଅଷ୍ଟମ ଘରେ ଗମନାଗମନ କରେ, ତେବେ ଏହାକୁ କୋପ କୁହାଯାଏ ଏବଂ ଏହାର ଅପ୍ରୀତିକର ଫଳାଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ଏଥର ଏହା ଘଟୁଛି ଯେ କେବଳ ଶନି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁନାହାଁନ୍ତି ବୃହସ୍ପତି, ରାହୁ ଏବଂ କେତୁ ମଧ୍ୟ ମେ ମାସରେ ଏହି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ଗ୍ରହଗୁଡ଼ିକ ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ତେବେ ଏତିକି କହି ବିଦାୟ ନେଉଛୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ |

ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପଢି କେମିତି ଲାଗିଲା ଆପଣ ମାନେ କମେଣ୍ଟ କରି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜଣେଇବା ସହିତ ଆପଣ ଆମର ପୋଷ୍ଟ କୁ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ସେୟାର କରି ଦେବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *