rasi

୨୮ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ ଶନିବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତ କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ : ଆଜି ଗଣେଶଜୀଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଆପଣ ନିଜ ଶରୀର ଏବଂ ମନ ସହିତ ସୁସ୍ଥ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆଜି ତୁମ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଜୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ତୁମେ ମା’ଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବ | ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରିରେ ନିରନ୍ତର ଅଗ୍ରଗତି ଆଶା କରାଯାଏ | ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହେବ | ଭ୍ରମଣରୁ ଲାଭ |

ବୃଷ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅସୁବିଧାଜନକ ଦିନ ହେବ ଏବଂ ଗଣେଶ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ଆଜି ଘଟୁଥିବା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନରମ ହେବ | ଆଖିରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ପରିବାର ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଖର୍ଚ୍ଚ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ ଏବଂ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହିଁ ସଫଳତା ମିଳିବ |

ମିଥୁନ : ଆଜି ଅନେକ ଲାଭ ହେତୁ ତୁମର ଆନନ୍ଦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଜୀବନସାଥୀ ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କଠାରୁ ଲାଭଜନକ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ମଜା ଲାଗିବ | ବିବାହ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଜୀବନସାଥୀ ପାଇପାରେ | ତୁମେ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ପାଇବ | ଧନ, ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ହେବ | ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ବଦଳାଇବ ଭଗବାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ମନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିବ | ନୂତନ ପୋଷାକ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ | ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ | ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ |

mithun

କର୍କଟ : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଆପଣ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଆଧିପତ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ପଦୋନ୍ନତିର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପରିବାରରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ | ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ | କିଛି କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଦିନର କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଦ୍ୱାରା ଅନୁଭୂତ ହେବ, କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ ଏବଂ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହେବ |

ସିଂହ : ଆପଣ ଆଜି ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ଦିନକୁ ଧାର୍ମିକ ଧାରାରେ ବିତାଇବେ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଏହା ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ | ପରିଶ୍ରମୀ ହେବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଆଜି ତୁମର ଆଚରଣ ଯଥାର୍ଥ ହେବ | ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର | ବ୍ୟବସାୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ହେତୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବଳ ଇଚ୍ଛା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚାପ ଏବଂ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଏକପାଖିଆ ସଂଲଗ୍ନତା ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ହୃଦଘାତ ଆଣିବ | ସ୍ୱପ୍ନରେ ସମୟ ବିତାଇବା କ୍ଷତିକାରକ ହେବ, ଭୟ କର ନାହିଁ ଯେ ଅନ୍ୟମାନେ ତୁମର କାମ କରିବେ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ନକାରାତ୍ମକତା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରେ | ଥକାପଣ ଏବଂ ଅଳସୁଆ ହେତୁ ଆନନ୍ଦ ଅଭାବ ହୋଇପାରେ | ଦିନ ଆରମ୍ଭରୁ ନିଜକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖନ୍ତୁ ଆଜି, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଭାଷଣ ଉପରେ ସଂଯମତା ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି |

ବିଛା : ଆଜି ଆପଣ ସାଧାରଣ ଦୈନଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଭୁଲିପାରିବେ ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ ହଜିଯାଇପାରିବେ | ତେଣୁ, ଯତ୍ନ ନିଅ ଏବଂ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ କର | ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ଭ୍ରମଣ ଉପଭୋଗ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଗଣେଶଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ତୁମର କଳା ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଆଗ୍ରହ ରହିବ। ଆଜି ଖର୍ଚ୍ଚ ପରିମାଣ ଅଧିକ ହେବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ | ପରିବାରରେ ଖୁସିର ବାତାବରଣ ବିସ୍ତାର କରିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି ରଖିବ | ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ଏହି ଦିନ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ସହକର୍ମୀମାନେ ସହାୟତା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସୁବିଧା ପାଇବେ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ |

dhanu

ମକର ରାଶି : ଭରପୂର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକର ଅଭାବ ଏବଂ ମନର ଚିନ୍ତା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡ଼ିବେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରାଯିବ | ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ | ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଆସିପାରେ | ଏପରି ସମୟରେ, ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ଉପାସନା ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେଇପାରେ |

କୁମ୍ଭ : ଆଜି ତୁମେ ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | କ୍ରୋଧ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ହେବ | ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ପଛରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଜମି, ଘର କିମ୍ବା ଯାନ ଇତ୍ୟାଦିର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ବିଶେଷ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆନନ୍ଦରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ତୁମେ ଖୁସିରେ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଦିନ ବିତାଇବ | ମନରେ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ସୁଖ ରହିବ | ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଦର୍ଶଗତ ସ୍ଥିରତା ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଥିରତା ହେତୁ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳତାରେ ସରଳତା ରହିବ | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଦିନ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *