drusti

ଆଖିରୁ ଚଷମା ହଟେଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଆଜିଠାରୁ ସେବନ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜିକାଲିକା ଏହି ଡିଜିଟାଲ୍ ଯୁଗରେ, ମଣିଷର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ପରଦାରେ ବିତାଇଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଲୋକଙ୍କ ଆଖି ଦୁର୍ବଳ ନୁହେଁ, ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ ଚଷମା ମଧ୍ୟ ପାଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଚଷମା ପିନ୍ଧିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ଖାଦ୍ୟରେ ଟିକେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ୍। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଖାଦ୍ୟ ବିଷୟରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଆଖିକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।

eyee

ଚୁନା ମାଛ : ଚୁନା ମାଛ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମକୁ ଭିଟାମିନ D ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରା ରେ ମିଳିବା ସହିତ ପ୍ରଚୁର କ୍ୟାଲସିୟମ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ଆମ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରାଇଥାଏ। ଅଁଳା : ଆଖି ପାଇଁ ଏକ ରାମବାଣ ଔଷଧି ରୁ କମ୍ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଆମଲା ରସ ପିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଅଁଳା ଏବଂ ଗୋଲମରିଚ ଚୁର୍ଣ୍ଣ ଖାଇବା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ। ଗୁଜୁରାତି : ଯଦି ଆପଣ ନିୟମିତ ଭାବେ ଏରସ ଖାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆଖିକୁ ଥଣ୍ଡା କରି ଆଖିର ଆଲୋକ ବଢାଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ପାଉଡର ତିଆରି କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା କ୍ଷୀରରେ ମିଶ୍ରଣ କରିବା ପରେ ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ।

eeyee
ବାଦାମ: ବାଦାମ ରୁ ଆମକୁ ଓମେଗା ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ବାଦାମରେ ମିଳିଥାଏ।ଆଲୁଅରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଏବଂ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଆଖି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।ଆଖିକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟରେ ବାଦାମ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ।ଆପଣ ଆଗରୁ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଭିଜାଇଥିବା ବାଦାମ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ ବାଦାମକୁ ଭିଜାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣ ମାନଂକ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *