unnamed nbv

ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ନମ୍ବର ୧ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି,ବିଲ ଗ୍ରେଟସ ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସଫଳତାର କାହାଣୀ

NEWS

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଧନୀ ଯେପରି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଅଟନ୍ତି ଠିକ ସେହିପରି ବିଶ୍ୱର ଏକ ନମ୍ବର ଧନୀ ହେଉଛନ୍ତି ବିଲ ଗ୍ରେଟସ। ବିଲ ଗ୍ରେଟ କୁହନ୍ତି ମୁଁ କେବେବି କଲେଜ ମାଟି ମାଡି ନାହିଁ,କିମ୍ବା କୌଣସି ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ପଢିନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ବଡ଼ ବଡ଼ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରୁ ଡିଗ୍ରୀ ନେଇଥିବା ପିଲା ମୋ କମ୍ପାନୀ ରେ କାମ କରନ୍ତି ।ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ବିଲ୍ ଗେଟସ୍ ଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି କୁହାଯାଏ। କିନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ। ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ବିଲ୍ ଗେଟ୍ସ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଦୃଢ଼ତା ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ଆଜି, ଅକ୍ଟୋବର 28 ରେ, ସେ ତାଙ୍କର 64 ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।ଏହି ଅବସରରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କର କିଛି ସଫଳତା ମନ୍ତ୍ର କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନରେ ସଫଳ ହେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ।

bvnmhvjm

ଯଦି ଆପଣ କିଛି ଭଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ଅନ୍ତତ ପକ୍ଷେ ଏହାକୁ ଭଲ ଦେଖାଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ସଫଳତାକୁ ପାଳନ କର, କିନ୍ତୁ ତୁମର ବିଫଳତାରୁ ଶିଖିବା ବନ୍ଦ କର ନାହିଁ।“ଲୋକମାନେ ନୂତନ ଜିନିଷକୁ ଭୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି । ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉଦ୍ଭାବନ ଏହାର ଏକ ଉତ୍ତମ ଉଦାହରଣ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ଯଦି ଆପଣ କିଛି ବଡ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ରିସ୍କ ବା ବିପଦ ନେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।କିଛି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ଅଳସୁଆ ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜ, ସେମାନେ ସେହି କାମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସହଜ ଉପାୟ ଖୋଜିନେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

hjhgbv

ନିଜକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କର ନାହିଁ, ଯଦି ତୁମେ ଏହା କର, ତୁମେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ହରାଇବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ସଫଳ ନେତାମାନଙ୍କୁ କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଏ ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି।ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣ ମାନଂକ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *