sani

ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଶନିବାର ଦିନ କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ,ଲାଗିଥାଏ ଶନିଦଶା |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ସପ୍ତାହର ସାତ ଦିନ କିଛି ଦେବତା କିମ୍ବା ଦେବତାଙ୍କର ପୂଜା ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ।ସେହି ଦିନ ସେମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ବିଶେଷ ଫଳ ଆଣିଥାଏ, ସେହି ଶନିବାର ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।ଏହି ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନିଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ କିଛି କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରବନ୍ଧରେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଦେବୁ। ଯଦି ଆପଣ କହିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ।

ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ କୌଣସି ଲୁହା ଜିନିଷ କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଶନିବାର ଦିନ, ଶନିଦେବ କୌଣସି ଲୁହା ଜିନିଷ କିଣିବା ଦ୍ୱାରା କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି। ଏହି ଦିନ, ଲୁହାରେ ନିର୍ମିତ ଜିନିଷ ଦାନ କରିବା ଉପଯୁକ୍ତ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଏହି ଦିନ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେ ଘରେ ଲୁହାରେ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ ଆଣେ ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଯେକୌଣସି ଦିନ ଲୁହା ଜିନିଷ କିଣି ପାରିବେ।ଏହି ଦିନ ଜଣେ ଲୁଣ କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଶନିବାର ଦିନ ଲୁଣ କିଣିବା ଋଣ ଭାର ବଢାଇଥାଏ।ଶନିବାର ଦିନ କଳା ତେଲ ମଞ୍ଜି କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।ଏହି ଦିନ କଳା ତେଲ କିଣିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଉପୁଜିଛି ଶନିଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ କଳା ତେଲ ଦାନ କରି ଅଶ୍ୱତଥ ଗଛରେ ଅର୍ପଣ କରିବାର ନିୟମ ରହିଛି। ଏହି ଦିନ କଳା ଜୋତା କିଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଶନି ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି।

aswstha

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *