navi

ରାତିରେ ନାଭିରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ତାପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବସାଇଟରେ ସ୍ୱାଗତ।ଯଦିଓ ମାନବ ଶରୀରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଙ୍ଗ ବିଶେଷ ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ପେଟ ମଝିରେ ଅବସ୍ଥିତ ନାଭି ବିଷୟରେ କିଛି ରୋଚକ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ମାନବ ଶରୀରର ଏକ ସୂକ୍ଷ୍ମ ଅଂଶ ଅଟେ। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ନାଭି ବିଷୟରେ ଅନେକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାପିଥାଏ, କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଶାସ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ନାଭିର ସ୍ଥିତିକୁ ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥାଏ ଏବଂ ନାଭି ବିଶେଷ କରି ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ ବର୍ଣ୍ଣନା ରହିଛି।ସେହି ସମୟରେ ନାଭି ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ।ଚେହେରାରେ ଚମକ ଆଣିବା ଏବଂ ଚେହେରାକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଏହା ଉପରେ ଅନେକ ପରୀକ୍ଷଣ କରନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହି ପରୀକ୍ଷଣଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ଛାଡିଦିଏ ଏବଂ ଆମ ଚେହେରା ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅଧିକ ଅଶୁଭ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ ।ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନାଭି ଥେରାପି ବହୁତ ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।ହଁ, ମୋତେ କୁହ ଯେ ଏହି ରେସିପି ମାଧ୍ୟମରେ ତୁମେ ତୁମର ଚେହେରାର ଆଲୋକ ଫେରି ପାଇପାରିବ।ଏହି ଥେରାପି ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନାଭିରେ କିଛି ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହାକି ଏହିପରି ଅଟେ।

ghee

ଆପଣ ଏଥିରେ ପ୍ରଥମେ ଘିଅ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ।ନାଭିରେ ଘିଅ ଲଗାଇ ଅନେକ ଫାଇଦା ପାଇ ପାରିବେ ଏହା ଶରୀର ରଙ୍ଗ କୁ ଉଜ୍ବଳ କରିବା ସହିତ ଚର୍ମ ଫାଟ କୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରେ।ଏହା ପରେ ମହୁ ଆସେ ।ବର୍ତ୍ତମାନ, ମହୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଏହା ନାଭିରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ଏହା ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଯେ ନାଭିରେ ମହୁ ଲଗାଇଲେ ପିମ୍ପଲ୍,ବ୍ରଣ ଆଦି ଭଲ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଚେହେରାର ଶୁଷ୍କତା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

ଏହା ପରେ ଗୋଲାପ ଜଳର । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହାକୁ ନାଭିରେ ଲଗାଇଲେ ଚେହେରାର ଦାଗ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଚେହେରାର ଚମକ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନାଭିରେ ଅଲିଭ୍ ତେଲ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ।ହଁ, ଏହା ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଯେ ନାଭିରେ ବାଦାମ ତେଲ ଲଗାଇଲେ ଚେହେରା ଗୋରା ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ବଢ଼ିଥାଏ।

watter

ସୋରିଷ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଖୁବ ଉପକାରୀ ଅଟେ। ଥଣ୍ଡା କାଶ ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରେ। ଯଦିଓ ସୋରିଷ ତେଲ କେଶ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ନାଭିରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇ ପାରିବେ।ବାସ୍ତବରେ, ଏହାକୁ ନାଭିରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମର କୋମଳତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ଏବଂ ଯାଦୁ,କାଛୁ ମଧ୍ୟ ରୋକିଥାଏ।ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଜାଣିବେ ଯେ ନାଭିରେ ଜିନିଷ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଆପଣ ନିଜ ଚେହେରାର ଚମକକୁ ବଢାଇ ପାରିବେ। ତେଣୁ ବିଳମ୍ବ ନକରି ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଚେହେରାକୁ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରନ୍ତୁ ।

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *