laxmi

ଘରେ ଲଗାଇଲେ ଏହି ଗଛ ବଢ଼ିବ ଧନ |

Uncategorized

ହାଲୋ ହାଏ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଓଡ଼ିଆ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଉଛୁ ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ଟପିକ ସହିତ ଆଶା କରୁଛି ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଭଲରେ ଥିବେ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜିର ଏହି ଟପିକ। ବନ୍ଧୁଗଣ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଘରର ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ସମ୍ପର୍କରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି କେଉଁଟି କଲେ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିଥାଏ, କେଉଁଟି କ୍ଷତି କରାଇଥାଏ ତାହା ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା ହୋଇଛି | ତେବେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଉଦ୍ଭିଦର ନିଜସ୍ବ ଗୁଣ | ରହିଛି କେତେକ ଉଦ୍ଭିଦ ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରନ୍ତି | ତ କେତେକ ଉଦ୍ଭିଦ ଘରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାନ୍ତି ଜାଣିଥିବେ। ମାତ୍ର ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଅଛି ଯାହା ଧନ ବଢ଼ାଇ ଥାଏ, ଏହାକୁ କ୍ରାସୁଲା ଉଦ୍ଭିଦ କୁହାଯାଏ ।

ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କର ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାମ ହେଉଛି କ୍ରାସୁଲା ଓଭାଟା। ଏହା ଜଡେ ଟ୍ରି, ଫ୍ରେଣ୍ଡସିପ ଟ୍ରି, ଲକି ଟ୍ରି ଏବଂ ମନି ଟ୍ରି ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। ଭସ୍ତୁରେ, କ୍ରାସୁଲା ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଧନର ଉଦ୍ଭିଦ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକ ସଠିକ୍‌ ଦିଗ ଅଛି କାରଣ ଭୁଲ୍‌ ଦିଗରେ ଲଗାଇଥିବା ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଅର୍ଥ ଲାଭ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ କରେ।କ୍ରାସୁଲା ପତ୍ର ମୋଟା କିନ୍ତୁ ବହୁତ ନରମ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବଢ଼ିଥାଏ ଏହାର ପତ୍ର ହାଲୁକା ସବୁଜ ଏବଂ ହାଲୁକା ହଳଦିଆ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଅଧିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ନାହିଁ । ଏହା ଛାଇରେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ବସନ୍ତରେ, ଏଥିରେ ଛୋଟ ଧଳା କିମ୍ବା ଗୋଲାପୀ ଫୁଲ ଫୁଟିଥାଏ, ଯାହା ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ।

ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ମଧ୍ୟ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଏ। ଏହାର ପତ୍ର ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ନମନୀୟ। ତେଣୁ, ଛୁଇଁଲେ ଏହା ଭାଙ୍ଗେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ମୋଡେ ନାହିଁ । ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଯତ୍ନର ଆବଶ୍ୟକ କରେ ନାହିଁ ତେଣୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ସହଜରେ ନିଜ ଘରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ।ବାସ୍ତୁବିତ୍‌ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, କ୍ରାସୁଲାର ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇବା ସମୟରେ ଦିଗ ପ୍ରତି ବହୁତ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍‌। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ଘରର ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାରର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍‌। ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *