rasi

୧୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ଶୁକ୍ରବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତ କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ : ମେଷ ରାଶି ଆଜି ଶୁଭଫଳ ପାଇବେ | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅଗ୍ରଗତି ହାସଲ କରିବ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଘରେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ଜାରି ରହିବ | ଘରୋଇ ସୁବିଧା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆପଣ ନୂତନ ସତେଜତା ଏବଂ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ | ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ, ତୁମେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନାରୁ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବ | ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ | ଅଧିକାଂଶ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଗ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରାଯିବ |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି, ବୃଷ ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅତିରିକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ, ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନାରେ ବୁଲିବେ | ତୁମେ ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଜିତିବ | ଘରୋଇ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ | ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସୁଖ ମିଳିବ | ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହୋଇପାରେ | ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ଯେକୌଣସି ବିଷୟକୁ ଶାନ୍ତ ଭାବରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ମିଥୁନ ଲୋକମାନେ ଆଜି ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ସ୍ନେହ ପାଇବେ | ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ଠାରୁ ତୁମେ ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମରୁ ଅଧିକ ଲାଭ କରିପାରିବ | ଆପଣ ପାରିବାରିକ ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ | ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ଉପହାର ଏବଂ ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ କାରବାର ଲାଭଜନକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଆପଣ ସରକାରଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବିନିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ବହୁତ ଶୁଭ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଆପଣ ଏକ ଲାଭଜନକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରିବେ |

mithun

କର୍କଟ : ଆଜି, କର୍କଟ ରୋଗୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଅଧସ୍ତନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତୁମର ମନୋବଳ ଦୃଢ ରହିବ | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଶାନ୍ତ ରହିବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଆପଣ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ | ହଠାତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କାମରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ | ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିପାରେ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ସିଂହ ରାଶି ପାଇଁ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ତୁମର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ସମାଜରେ ଉନ୍ନତି କରିବ | ବ୍ୟବସାୟ ବିସ୍ତାର କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଆଜି ଏହି ଟଙ୍କା କାରବାର କରୁଥିବା ସମୟରେ ଏହି ପରିମାଣର ଲୋକମାନେ ସାବଧାନ ହେବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ଆପଣ ଟଙ୍କା ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଚିନ୍ତା ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଶେଷ ହେବ | ତୁମର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି କନ୍ୟା ରାଶି ପାଇଁ ଟିକେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶୀଘ୍ର ଯାଅ ନାହିଁ | ବିନିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଜି ଭଲ ଦିନ ନୁହେଁ | ତୁମର ଆୟ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଘରର ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ | ଜୀବନ ସାଥୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ତୁମେ ତୁମର ପରିବାରର ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ହଠାତ୍ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ | ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ଫୋନ୍ ବାର୍ତ୍ତାଳାପକୁ ଭେଟିବା |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ତୁଳା ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସାଂସାରିକ ଭୋଗରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ | ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ସମସ୍ତ ଚିନ୍ତା ଶିଶୁ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଦୂର ହେବ | ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନାରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ରାଜନୀତି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କରୁ ଭଲ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ | ରୋଜଗାର ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ | ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଯାନ କିଣି ପାରିବେ |

ବିଛା : ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ | ତୁମ ପ୍ରେମିକ / ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବ | ବ୍ୟବସାୟୀ ଏକ ନୂତନ ଅଂଶୀଦାର କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ଅଫର ପାଇବେ | କୋର୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ମିଳିବ | ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ହେବ | ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ତୁମର ପିଲାମାନେ ଅଧିକ ସାହସୀ ହେବେ | ସର୍ବୋତ୍ତମ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ତୁମେ ତୁମର ଲୁକ୍କାୟିତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହ | ଆପଣଙ୍କର ମନ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ରଣନୀତି ଅନ୍ୟ କାହା ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ନଚେତ୍ ଆପଣ ପ୍ରତାରଣା କରିପାରିବେ | ଯଥାସମ୍ଭବ କାହାଠାରୁ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ସାମଗ୍ରୀ ଋଣ କର ନାହିଁ, ଫେରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ସଂଘର୍ଷ ସହିତ ସଫଳତା ପାଇବେ | କୌଣସି ଅନାବଶ୍ୟକ ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ବିରୋଧୀ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ।

dhanu

ମକର ରାଶି : ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | ଆଜି ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଦିନ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଚାକିରିରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟାଟିଂରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜି ଏହା କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିନ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅନୁଭବ କରିବେ |

କୁମ୍ଭ : ତୁମେ ତୁମ ମା’ର ସମର୍ଥନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଜାରି ରଖିବ | ଯଦି ଆପଣ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଶୁଭ ଦିନ | ଆଜି ଏୟାର କଣ୍ଡିସନର, ରେଫ୍ରିଜରେଟର, ୱାଶିଂ ମେସିନ୍, ଟିଭି | ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର କିଣିବା ଶୁଭ ହେବ | ଆପଣ ସିନେମା ଯିବେ କିମ୍ବା ପିକନିକ୍ କରିବେ | ତୁମର ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତୁମର ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ତୁମର ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ | ଘରେ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ଘର ସାଜସଜ୍ଜା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ | ଏକ ସାମାଜିକ କିମ୍ବା ପାରିବାରିକ ଉତ୍ସବରେ ଜଡିତ ହେବାର ଲକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି, ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶେଷ ପ୍ରୟାସ ଏବଂ ପ୍ରୟାସ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ | ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ହୋଇପାରିବେ | ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃ। ହେବ | ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ଏକ ଉତ୍ସବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବା ସମ୍ଭବ ଅଟେ | ଯତ୍ନର ସହ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଭୟ ଅଛି | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ | ଅନାବଶ୍ୟକ ଏବଂ ବାହ୍ୟ ଖାଦ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ କିମ୍ବା ହଠାତ୍ ସାକ୍ଷାତ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *