rasi

୧୬ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ବୁଧବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତ କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ : ଆଜି ଆପଣ ସାଧାରଣ ଦୈନଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଭୁଲିପାରିବେ ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ ହଜିଯାଇପାରିବେ | ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ମନକୁ ବହୁତ ଖୁସି କରିବ | ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଯଦି ତୁମେ ଅବିବାହିତ, ଆଜି ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ରହିପାରିବ | ଅତୀତରେ କରାଯାଇଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମକୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇପାରେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି କିମ୍ବା ପ୍ରଶଂସା ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଟଙ୍କା ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ | ତୁମର ମନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁକ୍ତ ହେବ ଏବଂ ତୁମେ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ଏବଂ ପ୍ରକୃତ ସମ୍ପର୍କର ସନ୍ଧାନରେ ରହିବ, ଦୃଶ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ନହୋଇ | ଅତୀତର ତିକ୍ତ ଅନୁଭୂତିକୁ ବାଧା ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ପାରିବାରିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ହେବ |

ବୃଷ : ଆଜି ଏକ କ୍ଲାନ୍ତ ଦିନ ହେବ | ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ହେବ | କିଛି ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇପାରିବ | ସୁସ୍ବାଦୁ କ୍ୟାଟରିଂ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଏବଂ ଋଣ ଇତ୍ୟାଦି ମିଳିବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହୋଇପାରେ, ତେଣୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ | କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ରହିବ | ପରିବାର ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଦୃ। କରିବା ପାଇଁ ବାର୍ତ୍ତାଳାପକୁ ଏକ ଉପାୟ କର | ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅତି ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ସୁଗମ କରିବେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅସୁବିଧା ହେବ | କେତେକ ସାମାଜିକ କିମ୍ବା ଧାର୍ମିକ ସେବା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ |

ମିଥୁନ : ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ଲାଭଦାୟକ ମନେହୁଏ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆଶା କରିଥିବା ପରି ବିତରଣ କରିବେ ନାହିଁ | ପରିବାରରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ |ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପରିବେଶ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହେବ | ମନକୁ ଖୁସି ଏବଂ ହାଲୁକା କରିବାକୁ ଆପଣ ମନୋରଞ୍ଜନ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ତୁମର ପ୍ରିୟଜନ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନେ ଏହି ଆନନ୍ଦରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ |

mithun

କର୍କଟ : ଆଜି ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ | କିନ୍ତୁ ଅବସ୍ଥାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଛି | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ମନକୁ ହଟାନ୍ତୁ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଧରନ୍ତୁ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ | ପରିବାର-ପରିବାର ସହାୟତା ମିଳିବ | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ନିଅନ୍ତୁ | ଆଜି ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ମନୋବଳ ଉପୁଜିପାରେ | ଆପଣ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବେ ଏବଂ କିଛି ନୂତନ ବୋଲ୍ଡ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ତୁମର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତୁମର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେବ | ଅନ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଆକର୍ଷଣ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ |

ସିଂହ ରାଶି : ତୁମର ଦିନ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଉତ୍ସାହୀ ମାନସିକତା ସହିତ ଅତିବାହିତ ହେବ | ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ କରାଯିବ | ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ରହିବ | ସେଠାରେ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟ୍ ଲାଭର ରାଶି ଅଛି | ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ରହଣି ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ବିଦେଶୀ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଅବହେଳିତ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ଘଟାଇପାରେ | ଆପଣ ଏକାଡେମିକ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରେ | କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟରେ କୌଣସି ହାତ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଏକାଗ୍ରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତି | ତୁମର କୌଶଳକୁ ପରିଷ୍କାର କରିବା ଏବଂ ଜୀବନର ପସନ୍ଦ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ତୁମର ଲୁକ୍କାୟିତ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ତୁମେ ପ୍ରୟାସରେ ନିୟୋଜିତ | କିଛି ବିଶ୍ରାମ ନିଅ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ଦୈନଦିନ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ଠାରୁ ତାଙ୍କ ହାତକୁ ଟାଣି ନେଇପାରନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | କ୍ରୋଧ ଅନୁଭବ କରିବା ସ୍ୱାଭାବିକ | କିନ୍ତୁ ଶାନ୍ତ ରହିବା ଆପଣଙ୍କ ଲାଭରେ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ | ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆପଣ ଏକାଡେମିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତି ଧାରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ହେବ |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି, ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସନ୍ତୁଳନରେ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ସେଥିରେ ଲୁକ୍କାୟିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନିଅ | ଏକାକୀତା ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ | ଆଜି ଆପଣ ବହୁତ ଭଲ ମନୋଭାବରେ ରହିବେ | କ୍ରୋଧ କର ନାହିଁ ଏବଂ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖ | ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ୍ ହେବ | ପରିବାର ସହିତ ହ୍ୟାଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସୁଖଦ ଅନୁଭବ ଦେବ | ଅତିରିକ୍ତ ଆୟ ପାଇଁ ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଧାରଣା ନିଅ | ବନ୍ଧୁମାନେ ସନ୍ଧ୍ୟା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଆପଣଙ୍କ ଦିନକୁ ଖୁସି କରିବେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ବିଛା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଧର୍ମର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ମନ ପାଇବେ। ଆପଣ ଯେକୌଣସି ଅଭାବୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆତ୍ମ ସନ୍ତୋଷର କାରଣ ହେବ | ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅଫିସରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ ତୁମେ ଫଳ ପାଇବ | ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦୃଢ ରହିବ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇପାରିବ | ଛାତ୍ରମାନେ ସଫଳତା ପାଇଥିବାର ଦେଖାଯାଏ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମଧୁର ରହିବ | ଆଜି ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଜିତିବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ଆଜି ମିଶ୍ରିତ ଫଳ ପାଇବେ | ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ପରିବେଶ ଟିକେ ନକାରାତ୍ମକ ହେବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଟିକେ ଅଧିକ ରହିବ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ହେତୁ ହଠାତ୍ ଆପଣ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆଜି ଟଙ୍କା କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ବଢିପାରେ | ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ନିରାଶାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ | ଆଜି ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ |

dhanu

ମକର ରାଶି : ଆଜି ମକର ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଧନ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ | ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତିର ଖୁସି ଖବର ଘରେ ମିଳିପାରିବ, ଯାହା ପାରିବାରିକ ପରିବେଶକୁ ଖୁସି କରିବ | ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କତା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ତୁମେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେବ | ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏକ ବଡ଼ ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେ | ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ |

କୁମ୍ଭ : ଆଜି କୁମ୍ଭ ଲୋକମାନେ କ୍ୟାରିଅରରେ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ହେବ | ରୋଜଗାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମେ ସମ୍ମାନ ପାଇବ | ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ଘରର ପରିବେଶ ଏକ ପର୍ବ ପରି ରହିବ | ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ଅର୍ଥନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବହୁତ ଉନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ କଟାନ୍ତୁ |

ମୀନ ରାଶି : ମୀନ ରାଶି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି ଲାଭଜନକ ଚୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ତୁମର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ବୁଝେଇବାରେ ଆପଣ ସଫଳ ହେବେ | ଯଦି ଏକ କୋର୍ଟ କୋର୍ଟ ମାମଲା ଚାଲିଛି ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ପିତାମାତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃ। ହେବ | ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର ନେଇପାରିବେ | ପିଲା ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ | ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ କରିବେ | ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବା ପାଇଁ ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପରି ମନେହୁଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *