atm3

ଏଟିଏମ ରୁ ବାହାରିଲା ନକଲି ଟଙ୍କା, ନୋଟ ଉପରେ ଲେଖା ହୋଇଛି ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ।

FACT

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ। କଣ ଆପଣ କେବେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି? କି ଯଦି ATM ରୁ ନକଲି ନୋଟ ବାହାରେ ତେବେ ଆପଣ କଣ କରିବେ? ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଘଟିଛି ଏମିତି ଅଦ୍ଭୁତ ଘଟଣା। ହଁ ଆଜ୍ଞା,ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ହମିରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଜାତୀୟକରଣ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରୁ ନକଲି ନୋଟ ବାହାରିଛି। ଏଟିଏମରୁ ବାହାରୁଥିବା ନୋଟରେ ଚାଇଲ୍ଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ମନୋରଂଜନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଲେଖାଯାଇଛି।

atm

ସୁଜନପୁର ସହରର ଦାରସିୟାଲର ବ୍ୟବସାୟୀ ଦର୍ସାଲ ସିଂ ଏଟିଏମରୁ ଆଠ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଏଟିଏମରୁ 500-500 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ବାହାରିଲା। ଧରାମ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ନଗଦ ଟଙ୍କା ନେବାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି, ଯାହାର ତଥ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମର ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ନଗଦ ଟଙ୍କା ନେବାକୁ ଏଟିଏମକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ସେ ଆଠ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଥିଲେ। ନୋଟ୍ ଗଣନା ମଧ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ବାକ୍ସ ଭିତରେ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରେକର୍ଡିଂ ଏଟିଏମ୍ ସିସିଟିଭିରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 500 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ଆଠ ହଜାର ଟଙ୍କା ନକଲି ଥିଲା। ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଚାଇଲ୍ଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ଗୋଟିଏ ପଟେ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଦାବି କରିଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ମେସିନ୍ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ, ଯେଉଁଥିରେ ନକଲି ନୋଟ୍ ମେସିନ୍ ଭିତରକୁ ଆସିପାରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଥିବା ଗ୍ରାହକ ଦାବି ସହିତ କହିଛନ୍ତି। ତାହା ହେଉଛି ନକଲି ନୋଟ୍। ଜଣେ ନୁହେଁ 3 ଜଣ ଲୋକ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି। କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଦେଇଛି।

atmma

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣ ମାନଂକ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *