eahi

ଜଙ୍ଗଲରେ ମିଳୁଥିବା ଏହି ଜିନିଷର ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା,ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ |

NEWS

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ।ଶତାବ୍ଦୀ ଧରି ପର୍ବତରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଔଷଧୀୟ ଗଛ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ସୂଚନା ଅଭାବରୁ ଏହି ପର୍ବତଗୁଡିକରେ ବାସ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ। ଏହି ଔଷଧୀୟ ଗଛଗୁଡିକ ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ପୃଥିବୀ ରହିଲା ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏହି ଔଷଧୀୟ ଗଛ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁ, ଯଦି ସେଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଚିହ୍ନଟ ହୁଏ, ତେବେ ଆମେ ଏହି ଔଷଧୀୟ ପଦାର୍ଥରୁ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ରୂପରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବା। ତିଆରି କରିପାରିବ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିପାରିବ।

ଏହା ସ୍ୱାଭାବିକ, ତେଣୁ କୌଣସି ମଣିଷ କୌଣସି କ୍ଷତି କି ସାଇଡ଼ ଇଫେକ୍ଟ କରେ ନାହିଁ।ଏବଂ ଏହି ରୋଗ ମଧ୍ୟ ମୂଳରୁ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। କେବଳ ଆବଶ୍ୟକ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯାହା ମାନବ ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ରୋଗ ଦୂର କରିପାରିବ।ଏହି ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧର ନାମ ଜିମିକନ୍ଦାର ଉଦ୍ଭିଦ। ଏହା ସାଧାରଣତଃ ପର୍ବତରେ ମିଳିଥାଏ ବର୍ଷା ଋତୁରେ ବଢୁଥିବା ଏକ ଉଦ୍ଭିଦ।ଏହା ମଝିରେ ସବୁଜ ଅଟେ।ଧଳା! ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଶୁଖିଯାଏ। ଏବଂ ଆମେ ଏହାର ତଳ ଅଂଶକୁ ଏକ ପନିପରିବା କରିପାରିବା। ଏହାର ରଙ୍ଗ କଳା ଏବଂ ଖମ୍ବ ଆଳୁ ଭଳି ହୋଇଥାଏ।

ଏହା ଡାଇବେଟିସ ଏବଂ ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ପାଇଁ ରାମବାଣ ଔଷଧ ଅଟେ। ଗ୍ୟାସ୍ ପରି ଜିନିଷ ଆମ ଶରୀରରେ ଶେଷ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ମନେରଖ ଯେ ଏହାର ତଳେ ଥିବା ଅଂଶ ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଷାକ୍ତ ଅଟେ। ଯାହାକୁ ଖାଇବାକୁ ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପାଣିରେ ବଢ଼ିଇବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଦ୍ବାରା ଏହାର ବିଷାକ୍ତ ଜଳ ଦୂର ହୋଇଯିବ, ଏହାକୁ ଠିକ୍ ଭାବରେ ପାଣିରେ ଫୁଟାଇବା ପରେ ଆମେ ସମାନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଆଳୁ ପନିପରିବା ତିଆରି କରିଥାଉ।ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ତିଆରି କରିପାରିବେ। ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମ ଶରୀରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଯାଏ, ଯେପରିକି ଯଦି କାହାର କର୍କଟ ଥାଏ, ତେବେ କର୍କଟ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୁଏ।

ଯଦି କାହାର ପେଟରେ ସମସ୍ୟା ଥାଏ ଯେପରି ମାମଲା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଶେଷ ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ବାବାସିରରେ ଏକ ନିଶ୍ଚିତ ଉପଚାର। ଅର୍ଶ ଭଳି ରୋଗ ଯାହା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଭଲ ହୁଏ। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏହାକୁ ଖାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ପରାମର୍ଶ ନକରି ଏହାକୁ ସେବାରେ ଆଣନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଏଥିରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ, ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ସୂଚନା ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତି, ତେବେ କେବଳ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ। ଏହି ଔଷଧୀୟ ଜିନିଷର ଦାମ ବହୁତ ଅଧିକ ନେପାଳ ଭୁଟାନ ଅଞ୍ଚଳ ର ଲୋକ ଏହାକୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ ନେଇ ଯାଆନ୍ତି।ଏହାର ଗୋଟିଏ ଫଳର ଦାମ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଅଟେ।

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *