bathh

ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ଆଦୌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୩ଟି ଭୂଲ କାମ ନଚେତ ପରେ ପସ୍ତେଇବେ ଆପଣ |

Uncategorized

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ।ବନ୍ଧୁଗଣ ନିୟମିତ ସ୍ନାନ କରିବା ଖୁବ ଭଲ ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୀତଦିନ ଏବେ ଚର୍ମର ଯତ୍ନ ନେବା ଅଧିକ ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ।ଯଦି ଆପଣ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ, ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବ, ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା କିମ୍ବା ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ । ଆପଣଙ୍କର ମାଂସପେଶୀ କୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ କିନ୍ତୁ କିଛି ଭୁଲ କାମ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ। ଏଠାରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

ଏହି 3 ଟି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ: ଅନେକ ଲୋକ ଗାଧୋଇବାରେ ବହୁତ ସମୟ ବିତାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଲମ୍ବା ସମୟ ଗାଧୋଇବା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ସର୍ବାଧିକ 10 କିମ୍ବା 15 ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ। ଏଥିସହ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଗାଧୋଇବେ ତ୍ୱଚାକୁ କେବେବି ଘଷନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ନରମ ଟାୱେଲରେ ସଫା କରନ୍ତୁ। ଗାଧୋଇବା ପରେ ଚର୍ମରେ ମଶ୍ଚରାଇଜର ଲଗାନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମରେ ତୈଳ ଅଂଶ ଆର୍ଦ୍ରତା ରହିଥାଏ। ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ସାବୁନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁ ଏବଂ ବଜାରରେ ଅନେକ ଭିନ୍ନ ସାବୁନ୍ ଉପଲବ୍ଧ।ରାସାୟନିକ ସମୃଦ୍ଧ ଏବଂ ହର୍ବାଲ୍ ସାବୁନ୍ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟବହାର ଚର୍ମର ଆର୍ଦ୍ରତାକୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥାଏ କାରଣ ସାବୁନରେ ଥିବା କଠିନ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ସଫା ଏବଂ ପରିଷ୍କାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ତେଣୁ ଅବଶ୍ୟ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟବହାର ସହିତ ଚର୍ମ ଶୁଷ୍କ ଏବଂ ଜୀବନ୍ତ ହୋଇଯାଏ, ତେଣୁ ଆପଣ ସାବୁନ୍ ବଦଳରେ ଶରୀର ଧୋଇବା କିମ୍ବା ହର୍ବାଲ୍ ସାବୁନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍।

bathhh

ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସ୍ନାନ କରିବା ଏବଂ ଶରୀରକୁ ତୁରନ୍ତ ପୋଛିବା ପରେ ଟାୱେଲରେ ଘଷିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଏହା ତ୍ୱଚାକୁ ଶୁଷ୍କ କରିଦିଏ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଏହା ବଦଳରେ ଏକ କୋମଳ ତଉଲିଆ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଗାଧୋଇବା ପରେ ଶରୀରକୁ ହାଲୁକା ଟ୍ୟାପ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହାକୁ ପ୍ରାକୃତିକ ଭାବରେ ଶୁଖିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *