rasi

ଆଜି 1 ଜାନୁୟାରୀ 2021, ଶୁକ୍ରବାର ବର୍ଷର ପ୍ରଥମଦିନ, ରାଶିଫଳ – କେମିତ କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ ରାଶି- ମେଷ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଗ୍ରହ-ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକ ମିଶ୍ରିତ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ କିଛି ନୂଆପଣ ଆସିବ । ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଗ ନେବେ । ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ହୋଇପାରେ । ଆଜି ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ନଚେତ୍ କାହା ସହିତ ବିବାଦର ପରିସ୍ଥିତି ପଡିପାରେ । ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଚାକିରିରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଶେଷ କରିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ବଡ଼ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ବୃଷ ରାଶି- ବୃଷ ରାଶି ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ଲଗାମ୍ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଯେ କୌଣସି ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବ । ବିବାହିତ ଜୀବନ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏକ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଭୟ ଅଛି । ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁରତା ଆଣିବ

ମିଥୁନ ରାଶି- ମିଥୁନ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜି ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ତୁମେ ତୁମର ଅଟକିଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିପାରିବ । ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଟିକେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁମେ ପିତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମେ ଲାଭବାନ ହୋଇପାରିବ । ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ । ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ଯେଉଁମାନେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ ।

mithun

କର୍କଟ ରାଶି- କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ, ସେମାନେ ତୁମ ପଛରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିପାରନ୍ତି । ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି । ଯଦି ତୁମେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କର, ସଫଳତା ତୁମର ପଦାଙ୍କ ଚୁମ୍ବନ ଦେବ । ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ସହିତ, ଆପଣ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ । ଚାକିରୀ ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକିଏ ଅଧିକ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ବିବାହିତ ଲୋକମାନେ ଏକ ଭଲ ବିବାହ ସମ୍ପର୍କ ପାଇପାରିବେ । ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ ।

ଆଜି ସିଂହ ରାଶି ପାଇଁ ଉତ୍ଥାନର ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିତର୍କକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମାନସିକ ଚାପ ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ଅଧିକ ବିବ୍ରତ ହେବେ । ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରାଯିବ । ହଠାତ୍ ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ । ସ୍ଥଗିତ ଯୋଜନାଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଅଧିକ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହେବ, ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ।

କନ୍ୟା ରାଶି- କନ୍ୟା ରାଶି ଜାତକକୁ ରଚନାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ହାସିଲ୍ ହେବ । ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ । ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦ ଦୂର ହୋଇପାରିବ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂଆ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ । ସହଭାଗୀମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ପ୍ରେମ ତୁମର ଜୀବନକୁ ମଜବୁତ କରିବ । ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କୁ ତୁମର ହୃଦୟର କଥା କହିପାରିବ । ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଆପଣ କିଛି ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ, ଯାହା ପରେ ଲାଭବାନ ହେବ । ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ ।

ତୁଳା ରାଶି- ଆଜି ତୁଳା ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ । ଆପଣ କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି । ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ । ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ । ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ଆପଣଙ୍କ ଜୀଅନଶୈ୍ଳୀରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

ବିଛା ରାଶି- ବିଛା ରାଶି ପାଇଁ ଆଜି୍ର ଦିନ ଚୁନୋତିପୁର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ହେବ । ଆପଣ କିଛି ରୋଗ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଘରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ମତାନ୍ତର ହୋଇପାରେ  । ତୁମର ଫାଲତୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂତନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଭ ଦେବ । କୋର୍ଟକୁ କଚେରି ମାମଲା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ।

ଧନୁ ରାଶି- ଆଜି ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଦିନ ହେବ । ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ । ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଆର୍ଥିକ ବଜେଟ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଅନ୍ୟଥା ଆପଣ ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଖୁସିର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆସିବ । ପ୍ରେମ ସାଥୀ ତୁମର ଭାବନାକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବୁଝିବେ । ହଠାତ୍ ଆପଣ ଏକ ଦୂର ଜାଗା ଯାତ୍ରା କରିବାର ଆଶଙ୍କା ଅଛି । ତୁମର ଯାତ୍ରା ସଫଳ ହେବ ।

dhanu

ମକର ରାଶି- ଆଜିର ଦିନ ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମଜାଦାର ଦିନ ହେବ । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଆସିପାରେ । ଭାଗ୍ୟରୁ ଉପକୃତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଜମି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ହେବ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବାରେ ତୁମେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବ । ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇବେ । ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିଅରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆଗକୁ ବଢିବ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି- କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ମାନସିକ ଚାପ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ । କିଛି ଟେନସନ ଏବଂ ମତଭେଦ ଆପଣଙ୍କୁ ବିରକ୍ତ ଏବଂ ଅଶାନ୍ତ କରିପାରେ । ତୁମେ ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର । ଅଭିଭାବକମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ । ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ଆପଣ ସଫଳ ହେବେ । ତୁମେ ତୁମର ମଧୁର କଥାବାର୍ତ୍ତା ଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବ । ଘରର ବୟସ୍କମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ଏହା ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ । କୋର୍ଟରେ ଜଣେ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ ।

ମୀନ ରାଶି- ଆଜି ମୀନ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ । ଆପଣ କିଛି ନୂଆ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେଇପାରେ । ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ସମାପ୍ତ କରିବ । ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ । ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ପଦୋନ୍ନତିର ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ । ବେରୋଜଗାରିଆ ଲୋକମାନେ ଭଲ ଚାକିରି ପାଇବେ । ମାନସିକ ଚାପ ଦୂର ହେବ । ତୁମେ ତୁମର ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *