gadheiba

ରାତିରେ ଗାଧୋଉଥିଲେ ତୁରନ୍ତ ପଢ଼ିନିଅନ୍ତୁ ଏହି ଖବର |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ,ବନ୍ଧୁଗଣ କଣ ଆପଣ ରାତିରେ ଗାଧୋଇ ଶୁଅନ୍ତି? କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି? ଯେ ରାତିରେ ଗାଧୋଇ ଶୋଇବା ଦ୍ୱାରା କଣ ହୋଇଥାଏ? ଆଜିର ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆପଣ ଜାଣିବେ ଯେ ରାତିରେ ଗାଧୋଇବାର ଲାଭ। ଯାହା ପରେ ଆପଣ ଦିନ ବଦଳରେ ରାତିରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ।ବାସ୍ତବରେ,ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ ଯେ ରାତ୍ରି ସ୍ନାନର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ କ୍ୱଚିତ୍ ଜାଣିଥିବେ।


ରାତିରେ ଗାଧୋଇବାର ଲାଭ : ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରରେ ଥିବା ଧୂଳି ଏବଂ ମଇଳା ରାତିରେ ସ୍ନାନ କରି ସଫା କରାଯାଏ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ମଇଳା ସହିତ ଶୋଇଥାନ୍ତି, ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯେକୌଣସି ସମସ୍ୟା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୋଇବାରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ହେବ ।ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ କିମ୍ବା କିଛି ଚର୍ମ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ।

ଏହି ସମସ୍ତ କାରଣ ପାଇଁ, ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ରାତିରେ ଗାଧୋଇବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ।ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଶୋଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମୁହଁ ଧୋଇବା ଉଚିତ୍, କାରଣ ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଦିନର ଥକାପଣକୁ ସଫା କରିବେ ଏବଂ ତକିଆରେ ରଖାଯିବ ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ନିଜ ମୁହଁରେ ପିମ୍ପଲ୍ ପାଇବେ ନାହିଁ।

ରାତିରେ ଗାଧୋଇବା ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରାକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାଭାବିକ କରିଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ରାତିରେ ଭଲ ନିଦ ହୁଏ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଠିକ୍ ହୋଇଥାଏ।ରାତିରେ ସ୍ନାନ କରିବା ଚମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଚର୍ମ ଦେଇଥାଏ। ଏହା ସହିତ ରାତିରେ ସ୍ନାନ କରି ଶୋଇବା ଦ୍ୱାରା ଡିପ୍ରେସନ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅଫିସ କାମର ପ୍ରେସର ଥାଏ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଥାଏ ସେମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ସାୱାର ନେବା ବା ମୁଣ୍ଡ ଧୋଇ ଗାଧୋଇ ତୈଳ ପଦରେ ଲଗାଇ ଶୋଇବା ଦ୍ୱାରା ମାନସିକ ଚାପ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

bathhh

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *