maaaa

ଏହି ବୟସରେ ମହିଳାମାନେ ମାଆ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ନଚେତ ଚାଲିଯାଇପାରେ ଜୀବନ |

HEALTH

ମା ହେବା ଏକ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଅନୁଭବ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅ ଏହି ଅନୁଭବକୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି।ଆଜିର ଭାଗ ଦୌଡ଼ ଏବଂ କ୍ୟାରିୟର ମଧ୍ୟରେ ମା ହେବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ବୟସ ବିତି ଚାଲିଯାଉଛି । ଅନେକ କାରଣ ଥାଇପାରେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ କେବଳ 30 ବର୍ଷ ବୟସ ପରେ ମା ହେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି।ଏହା ହୋଇପାରେ ଯେ ପ୍ରଥମେ ତୁମେ କିଛି ବର୍ଷ ପାଇଁ ତୁମର କ୍ୟାରିଅର୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ କିମ୍ବା ବୋଧହୁଏ ତୁମେ ସେହି ସିଦ୍ଧ ଜୀବନ ସାଥୀ ଖୋଜିବାକୁ ସମୟ ନେଇଛ, ଯାହା ସହିତ ତୁମେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଏବଂ ସ୍ଥିର ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛ !

girll

ଦାୟିତ୍ୱ ନେବାକୁ ସେମାନେ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି। ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଅଧିକାଂଶ ପତି-ପତ୍ନୀ ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ ଦୁନିଆକୁ ଆଣିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି।ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ଛୋଟ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଏହି ଦୁନିଆକୁ ଅଣାଯିବା ଉଚିତ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବେ ଯାହା ଦ୍ବାରା ସେମାନେ ପିଲାକୁ ଏକ ଉତ୍ତମ ଜୀବନ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ଠାରେ ଦମ୍ପତିମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ପରିବାର ଯୋଜନା ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ 30 ବର୍ଷ ପରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୁଅନ୍ତି କେଉଁ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ।ତିରିଶ ପରେ,ଝିଅମାନେ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ଏବଂ ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହେତୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ। ଉଭୟ ଶିଶୁ ଏବଂ ମା ପାଇଁ ବିପଦ ଅଛି। ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ଶୁଣିଛୁ ଯେ ଆମର ପ୍ରାଚୀନମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପିଲାଟି ଠିକ୍ ବୟସରେ ଜନ୍ମ ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ଭଲ, ନଚେତ୍ ପରେ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହୁଏ। ଯଦିଓ ଆଜିକାଲି ଆଇଭିଏଫ୍ ଏବଂ ସରୋଗେସି ଭଳି ବିକଳ୍ପ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକର 100% ପାସ୍ କରିବାର କୌଣସି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ନାହିଁ।

girl

ମଧୁମେହ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ: 30 ରୁ 40 ବର୍ଷ ବୟସର ଅଧିକାଂଶ ମହିଳାଙ୍କର ଗର୍ଭଧାରଣରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୁଏ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ତୁମେ ଯେତେ ବୟସ୍କ ରେ ମାଆ ହେବ, ମଧୁମେହ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଭଳି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ।ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଗର୍ଭଧାରଣ ଏବଂ ପ୍ରସବ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରେ।ପ୍ରାୟତ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଗର୍ଭବତୀ ବୟସ୍କ ମହିଳାମାନଙ୍କଠାରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମସ୍ୟା ଅଧିକ ଦେଖାଯାଏ। ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ: ଏହା ଭଲ ଯେ ତୁମେ ପ୍ରଥମେ ନିଜକୁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କର। ଯଦି ଆପଣ ନିଜକୁ 25 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଜଣେ ମା ହେବାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ କାହାର ଆଦେଶରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।ଆଜିର ସମୟରେ, ଜଣେ ମହିଳା ବିବାହ ପରେ ନିଜକୁ ଏକ ନୂତନ ପରିବେଶରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏବଂ ଘର ଏବଂ ଅଫିସ୍ ମଧ୍ୟରେ ସଜାଡିବା ପରେ ହିଁ ମା ହେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି।

ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେବା ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ଉପଯୁକ୍ତ ବୟସ। ଯଦି ତୁମେ 25 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିବାହିତ, ତୁମେ ବିବାହ ପରେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବ।ଏକ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୟସ।25 ବର୍ଷ ବୟସ ପୁରୁଷ ଏବଂ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ। କାରଣ ଏହି ବୟସରେ ଶୁକ୍ରାଣୁ ସବୁଠାରୁ ସତେଜ ଏବଂ ପରିପକ୍ୱ ଅଟେ। ବିଳମ୍ବ କର ; ତଥାପି, 35 ବର୍ଷ ବୟସ ପରେ ଏହା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ତୁମର ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ପାଇଁ ବିଳମ୍ବ ନକରିବା ଭଲ, ବିଶେଷ କରି ଯଦି ତୁମେ ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଚାହୁଁଛ।

girlll

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *