jadu

ଯାଦୁ କାଛୁ କୁଣ୍ଡିଆ ରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ ଏହି ଫୁଲରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସହଜ ଉପାୟ |

HEALTH

ଆଜିର ସମୟରେ,ଭାଗଦୌଡ ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତଙ୍କର କିଛି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ରହିଛି, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାରେ ଅସମର୍ଥ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଶରୀରରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଜନ୍ମ ହୁଏ।ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତି ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି।ହଁ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଆଜିର ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ରିଙ୍ଗୱର୍ମ,ଯାଦୁ,କାଛୁ,କୁଣ୍ଡିଆ ସମସ୍ୟାରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ଏହି ରୋଗ ଏକ ପ୍ରକାର ଚର୍ମ ରୋଗ ଅଟେ।

ଶୀତ ଋତୁରେ ଚର୍ମରେ ଶୁଷ୍କତା ସାଧାରଣ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଶୁଷ୍କତା କୁଣ୍ଡିଆର ରୂପ ନେଇଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ।ଯଦି ଆମେ ଏହି କୁଣ୍ଡିଆକୁ ସାଧାରଣ ଭାବରେ ଅଣଦେଖା କରୁ ତେବେ ଏହା ବଡ଼ ଈଂଫେସନ ହୋଇଯାଏ। ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଏହା ଜାଣିବା ଜରୁରୀ ଯେ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା, ରିଙ୍ଗୱର୍ମ ମୁଖ୍ୟତଃ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ହୋଇଥାଏ।ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଲୋ ଭେରା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ।

ଯଦି ଏହି ରୋଗ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରା ନ ଯାଏ, ତେବେ ଏହି ରୋଗ ଅଧିକ ବ୍ୟାପିବା ଆରମ୍ଭ କରେ।ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା କଷ୍ଟକର, କିନ୍ତୁ ଅସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଯଦି ତୁମେ ଏପରି ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ହେଉଛ, ତା’ହେଲେ ତୁମର ଦୁଇଟି ମାର୍ଗ ଅଛି, ତୁମେ ମହଙ୍ଗା ଚିକିତ୍ସା ନିଅ କିମ୍ବା ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସହଜ ଘରୋଇ ଉପଚାର କହୁଛୁ ଯାହା ତୁମର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବ। କୁଣ୍ଡିଆ,ଯାଦୁ ଏବଂ କାଛୁ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତଥାପି ସେମାନେ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଆପଣ କୁଣ୍ଡିଆ,ଯାଦୁ ଏବଂ କାଛୁ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଘରୋଇ ରେସିପି।

gold

ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ ଯେ ଏହି ଉପାୟ ବହୁତ ସରଳ।ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଗେଣ୍ଡୁ ଫୁଲ ଦରକାର ।ଗେଣ୍ଡୁ ବା କୁସୁମ ଫୁଲରେ ଆଣ୍ଟିବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିଫଙ୍ଗାଲ୍ ଗୁଣ ରହିଛି, ଯାହା ରିଙ୍ଗୱର୍ମ, ଯାଦୁ ଏବଂ କୁଣ୍ଡିଆ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ରେସିପି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ, ମାରିଗୋଲ୍ଡ ଫୁଲକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିରେ ଟିକେ ପାଣି ମିଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପେଷ୍ଟ ତିଆରି କରିବା ପରେ, ଆପଣ ଏହାକୁ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ ଯେଉଁଠାରେ ଯାଦୁ, କୁଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଈଂଫେସନ ଅଛି,ଲଗାଇବା ପରେ ଏହାକୁ ଶୁଖିବା ପାଇଁ ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ 3 ରୁ 4 ଘଣ୍ଟା ପରେ ଯେତେବେଳେ ପେଷ୍ଟ ଶୁଖିଗଲା ପରେ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ନିଅ ଯଦି ଆପଣ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏହି ରେସିପି ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ତେବେ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଯାଦୁ,କାଛୁ,କୁଣ୍ଡିଆ,ଈଂଫେସନ ଆଦିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ।

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *