gastric

ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟା ହେଉଥିଲେ ତୁରନ୍ତ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ,ଶୀଘ୍ର ମିଳିବ ଉପଶମ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି କାଲି ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସଭିଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟା କୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଏହା ବହୁତ ଭୟାନକ ରୂପ ନେଇ ପାରେ। ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଦେଲେ ତୁରନ୍ତ ଏହାର ସମାଧାନ କରିବା ଉଚିତ। ପେଟ ପୋଡିବା, ଜ୍ୱାଳା ଅନୁଭବ ହେବା, ପିତା ହେକୁଟି ଉଠିବା, ପେଟ ଫୁଲିବା ଇତ୍ୟାଦି ପେଟ ସମସ୍ୟାର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ।

gasss

ଆଜିକାଲି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ ଫଟୋ।ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ଏକ ସାଧାରଣ ରୋଗ। ଅତ୍ୟଧିକ ଗ୍ୟାସ ସୃଷ୍ଟି ହେତୁ ଏହି ରୋଗ ହୁଏ। ଡାକ୍ତରୀ ଭାଷାରେ, ପେଟରେ ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ କିମ୍ବା ଫୁଲାକୁ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରାଇଟିସ୍ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ଅନେକ ଥର କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ଏହି ରୋଗ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ।ଯଦି ଏହାର ସଠିକ୍ ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରା ନ ଯାଏ, ତେବେ ରୋଗ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ରୂପ ନେଇଥାଏ।

ଯଦିଓ ଏହି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଅନେକ ଔଷଧ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ମଧ୍ୟ ଏହି ରୋଗକୁ ଭଲ କରିପାରେ।ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାରଗୁଡ଼ିକର ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନାହିଁ। ଏହିପରି କେତେକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ରହିଛି । ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ସହିତ, ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟା ଅନୁସରଣ କରାଯାଇପାରିବ। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ‘ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ’ ଅନ୍ତନଳୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଏକ ଲକ୍ଷଣ। ଗ୍ୟାସ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଖରାପ କିମ୍ବା ଭୁଲ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ରୋଗରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର କାରଣ ଖୋଜି ଏହାର ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଭୋଜନ ପରେ 45 ମିନିଟ୍ ପରେ, ଉଷୁମ ପାଣି ସହିତ ପଥର ଲୁଣ (ସୈନ୍ଧବ ଲବଣ) ସହିତ ଅଧା ଚାମଚ ଅଲିଭ୍ ତେଲ ନିଅନ୍ତୁ। ଦିନସାରା ଅଧିକ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ।ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ଏହା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏକ ଘଣ୍ଟା ଖାଇବା ପରେ ସୋଢ଼ା ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ, ଏହା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ। ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଦିନକୁ ତିନିଥର ଜିରା, ଧନିଆ ଏବଂ ପାନ ମଧୁରୀ ଚା ପିଅନ୍ତୁ। ଖାଇବା ପରେ ଅଧିକ ପାଣି ପିଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।ଅଳ୍ପ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ।

gassss

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *