bardhkya

ରକ୍ତହୀନତା କୁ ଦୂର କରେ ଏହି ପତ୍ର,ତାକତ ର ଖଣି ଅଟେ ଏହି ଜିନିଷ |

Uncategorized

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଯେପରି ଆମେ ଜାଣୁ, ଆଜିକାଲି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ରକ୍ତହୀନତା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ରହିଛି। କିଛି ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଏହି ସମସ୍ୟା କିଛି ରୋଗ ହେତୁ ହୋଇଥାଏ, ତାପରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟେ ଏବଂ ରକ୍ତ କମିଯାଏ। ଶରୀର ରେ ରକ୍ତ କମ ଥିଲେ ଆଖି କୁ ଅନ୍ଧାରୁଆ ଦେଖାଯାଏ।ମୁଣ୍ଡ ଶୀଘ୍ର ବୁଲାଇ ଦିଏ।ଦୁର୍ବଳ ଲାଗେ।କାମ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୁଏ ନାହିଁ।ଅନେକ ରୋଗ ଶୀଘ୍ର ଶରୀରକୁ ମାଡ଼ି ବସେ ।ଏହାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଔଷଧ ଏବଂ ଫଳ ଖାଇବାକୁ ପଡିବ। କିନ୍ତୁ କିଛି ପନିପରିବା ମଧ୍ୟ ଏପରି, ଯାହା ରକ୍ତହୀନତାକୁ ଶୀଘ୍ର ଦୂର କରିଥାଏ।ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ, ଏହି ପନିପରିବା ରକ୍ତହୀନତାକୁ ଶୀଘ୍ର ଦୂର କରିଥାଏ।ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ପୁରୁଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ମହିଳାମାନଙ୍କଠାରେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଅଧିକ।ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଶରୀରରେ ଲାଲ ରକ୍ତ କଣିକା କମିଯାଏ, ଶରୀରରେ ହେମୋଗ୍ଲୋବିନ୍ କମିଯାଏ ହେମୋଗ୍ଲୋବିନ୍ ଏକ ପ୍ରକାର ପ୍ରୋଟିନ୍। ଏହା ଆମକୁ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଏ।ଏହାର ଅଭାବ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ରକ୍ତହୀନତାର ଶିକାର କରିଥାଏ।

palanga

ପାଳଙ୍ଗ ଶାଗ ଏକ ଉତ୍ତମ ପନିପରିବା ଏହା ରକ୍ତ କ୍ଷୟକୁ ଶୀଘ୍ର ଦୂର କରିଥାଏ।ପାଳଙ୍ଗରୁ ମିଳୁଥିବା କ୍ୟାଲସିୟମ ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବକୁ ଶୀଘ୍ର ଦୂର କରିଥାଏ।ପାଳଙ୍ଗ ଶାଗ ର ପନିପରିବା ଖାଇବାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି।ପାଳଙ୍ଗ ଶାଗ ପନିପରିବା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଚେହେରାରେ ଚମକ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଆଖି ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଲଗାତାର 15 ରୁ 20 ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଳଙ୍ଗ ପନିପରିବା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରୁ ରକ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବାକୁ ଲାଗେ। ପାଳଙ୍ଗ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *