gld

ଏଣିକି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର କିଣିଲେ ଦେବାକୁ ପଡିବ PAN ଏବଂ ଆଧାର, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ଆସିଛି ନୂଆ ନିୟମ …

Uncategorized

ହାଲୋ ହାଏ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଓଡ଼ିଆ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଉଛୁ ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ଟପିକ ସହିତ ଆଶା କରୁଛି ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଭଲରେ ଥିବେ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜିର ଏହି ଟପିକ। ବନ୍ଧୁଗଣ | ଆପଣ ଏବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଯେତେବେଳେ ଜୁଏଲାରୀ କିଣିବାକୁ ଯିବେ, ସାଙ୍ଗରେ KYC ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ନେଇ ଯିବେ । ଯେପରି PAN କାର୍ଡ, ଆଧାରକାର୍ଡ । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଅଳଙ୍କାର ବିକ୍ରେତା ମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ କମ୍ ସୁନା କ୍ରୟ ଉପରେ KYC ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଜୁଏଲର୍ସ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ବଜେଟରେ ସମସ୍ତ ନଗଦ କାରବାର ଉପରେ ସରକାର KYC କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇପାରନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କି KYC କେବଳ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଉପରେ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ ।

gold

ତେବେ ଏଠି କୁହାଯାଉଛି ଯେ ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ୧ ଟଙ୍କାର କ୍ରୟ ଉପରେ KYC ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଦି ଇକୋନୋମିକ୍ ଟାଇମ୍ସରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଏଲର୍ସ ମାନେ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଆକ୍ଟ (PMLA) ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ସରକାରୀ ଏଜେନ୍ସିମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସନ୍ଦେହଜନକ କାରବାର ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କଠୋରତା ବଢାଇ ପାରନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁନା ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଶ୍ରେଣୀରେ କାରବାର ପାଇଁ KYC ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ।

gold

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *