cancer

ଡାକ୍ତର ମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ: ଏହି ପତ୍ର ଭଲ କରିଦେଉଛି କ୍ୟାନସର ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଜିକାଲି ଅନେକ ସାଙ୍ଘାତିକ ରୋଗ ମନୁଷ୍ୟ ଶରୀର କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି।ଆଜିର ପ୍ରଦୂଷଣ ବାୟୁମଣ୍ଡଳ ରେ, କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କୁ କୌଣସି ରୋଗ ହୋଇପାରେ। ଆଜିକାଲି କିଛି ରୋଗ ମାନବ ସମାଜ କୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଅସୁସ୍ଥ କରିଦେଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ କର୍କଟ ମଧ୍ୟ ଏକ ସମାନ ରୋଗ। କର୍କଟ ରୋଗର ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେଜ ବା ସୋପାନ ରହିଛି।

ଥରେ କର୍କଟ ରୋଗ ହେଲେ ଏହା ବଢି ଚାଲିଥାଏ। କର୍କଟ ରୋଗ ଶରୀରରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ବ୍ୟାପିବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ, ଏହି ରୋଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମାରାତ୍ମକ ଏବଂ ବିପଜ୍ଜନକ ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହି ରୋଗ ଆରମ୍ଭରେ ଚିହ୍ନଟ ହୁଏ।ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ। ଏବଂ କାହାର ଜୀବନ ରକ୍ଷା ହୋଇପାରିବ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯାହା କହୁଛୁ ତାହା ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରର ରୋଷେଇ ଘରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ।ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଯାହା ବିଷୟରେ କହୁଛୁ।ଏହା କଠିନ ପତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ।ସମ୍ପ୍ରତି ଆୟୁର୍ବେଦରେ ଏହି ଆବିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି। ଯଦି ଆରମ୍ଭରେ କର୍କଟ ଚିହ୍ନଟ ହୁଏ, ତେବେ ଏହାର ଚିକିତ୍ସା କରିବା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ଅଟେ।

ଏହା କିପରି କରିବେ? କର୍କଟ ରୋଗକୁ ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ 5-6 ଟି ବେଲ ପତ୍ର ନେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି ପତ୍ରଗୁଡିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେଥିରେ ଚିନାବାଦାମ ପାଉଡର ମିଶାନ୍ତୁ।ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପାଉଡରକୁ ଶୋଇବା ସମୟରେ କ୍ରମାଗତ 30 ଦିନ କ୍ଷୀର ସହିତ ଖାଇବାକୁ ପଡିବ।

ଏହି ରୋଗ ମାତ୍ର ଏକ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ବହୁ ପରିମାଣରେ କମିଯାଏ।ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର କେବଳ ପ୍ରାଥମିକ କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ।ଯଦି କାହାକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କର୍କଟ ରୋଗ ହୁଏ।ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ପ୍ରତିକାରର କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱ ନାହିଁ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *