6hu

ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ସୁନା ହୋଇଗଲା ଏତେ ଶସ୍ତା ,୬ ହଜାର ଟଙ୍କା କମିଗଲା ସୁନା |

NEWS

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ,ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ଫ୍ଲାଟ ବ୍ୟବସାୟ ପରେ ଆଜି ସୁନା ଓ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।ମଲ୍ଟି କମୋଡିଟି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ (MCX) ଫେବୃଆରୀ ଫ୍ୟୁଚର 0.25 ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ହୋଇ 10 ଗ୍ରାମ ପିଛା 50,775 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ଗତ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏହି ହ୍ରାସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହାର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନରେ ସୁନା 0.85 ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 10g ପ୍ରତି 1200 ଟଙ୍କାକୁ ଖସିଯିବା ପରେ ଆସିଥିଲା ​। ଗତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ 56,200 ଟଙ୍କା ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 10 ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି 6,000 ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଛି।ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

gold

ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ସୁନା ଦର ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଆମେରିକୀୟ ଡଲାରର ମଜବୁତ ଏବଂ ବଣ୍ଡ ଅମଳର ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ଏହି ଅଳସୁଆତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଅନ୍ୟ ଏକ ରିଲିଫ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ ର ଆଶା ବଢ଼ିବା କାରଣରୁ ବିଡେନ୍ ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ର ra ରା ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ହ୍ରାସରୁ ବଢାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ପଟ୍ ସୁନା 0.1 ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇ 1,911.32 ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।ତେବେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହକୁ ଆଧାର କରି ଏହା 0.7 ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି।

ସୁନା ETF ଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ଏକ ଅବସାଦର ସମୟ ଦେଖୁଛନ୍ତି।ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ବିନିମୟ ବାଣିଜ୍ୟ ପାଣ୍ଠିର ମୋଟ ହୋଲ୍ଡିଂ ETF, SPDR ଗୋଲ୍ଡ ଟ୍ରଷ୍ଟ 0.4 ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇ 1,182.11 ଟନ୍ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସୁନା ବ୍ୟତୀତ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା 0.2 ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି, ଏହା ପରେ ଏହା 27.05 ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଶିଳ୍ପ ଚାହିଦା ଉପରେ ଉତ୍ତମ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ସମର୍ଥିତ ହେବ।

ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିଲିଫ ପ୍ୟାକେଜରେ କୋଭିଡ ଟିକା ଖବର ଭାରୀ ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବଜାରରେ ଅସୁବିଧା ହେବ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ବୁଲିଅନ୍ ବଜାରରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ 714 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଏହା ପରେ, ନୂତନ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ଏଠାରେ 10 ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି 50,335 ଟଙ୍କାକୁ ଆସିଥିଲା । ରୂପା ମୂଲ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ଘଟିଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଦିନ ରୂପା 386 ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇ 69,708 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *