drivelicence

ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ କୁ ନେଇ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର, ତୁରନ୍ତ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ |

NEWS

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଚେକିଂ ଏବେ ବଢ଼ିଗଲାଣି ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ ହେବା ପାଇଁ ପଡୁଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସରକାର ଗାଡି କାଗଜ ପତ୍ର ଠିକ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ସୀମା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

dl
ଭାରତରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବାକୁ ହେଲେ ସରକାରୀ ବିଭାଗକୁ ଅନେକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିଲା। ଏଥି ସହିତ, ସଡ଼କ ପରିବହନ ଏବଂ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ମୋଟର ଯାନ ନିୟମ 1989 ରେ ସଂଶୋଧନ ପରେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବା ସହଜ ହୋଇଛି। ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆଉ କୌଣସି ଦଲିଲ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଆଧାର କାର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇପାରିବ। ଆଧାର କାର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ, ଆପଣ ଅନଲାଇନ୍ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ, ଲାଇସେନ୍ସ ନବୀକରଣ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଭଳି ସେବା ନେଇପାରିବେ। ଏଥି ସହିତ, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ସରକାରୀ ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲରେ ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ।

ସବୁବେଳେ ଗାଡି କାଗଜପତ୍ର ବହନ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ କରାଯାଇଥିବା ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ତୁମ ଗାଡି କାଗଜପତ୍ର ସହିତ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ, ଫିଟନେସ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍, ଅନୁମତି ଭଳି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଆଉ ବହନ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପୋଲିସକୁ ଏକ ଡିଜିଟାଲ୍ କପି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇ ପାରିବେ।

dll
ପୋର୍ଟାଲରେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯିବ; ଏଥି ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଗାଡି ସହିତ ଜଡିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ସରକାରୀ ପୋର୍ଟାଲରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ଆପଣ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକର ଡିଜିଟାଲ୍ କପି ଦେଖାଇ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଅପସାରଣ କରିପାରିବେ।ନୂତନ ନିୟମ ପରେ କାରର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ଆଉ ଏକାଠି ରଖିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।ସରକାରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଏବଂ ଇ-ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସମେତ ଗାଡି ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଦଲିଲ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରାଯାଇପାରିବ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *