anthu

ଆଣ୍ଠୁ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲେ ଏହାର ଏକ ଚାମଚ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭଲ ହେବ ଆଣ୍ଠୁ ଅଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣା |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ହେଙ୍ଗୁ ଏକ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ଅଟେ ଯାହାକୁ ଆମ ରୋଷେଇ ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ହେଙ୍ଗୁ ର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି। ଆସାଫୋଏଟିଡା କେବଳ ଘର ରୋଷେଇ ଘରେ ମିଳୁଥିବା ମସଲା ନୁହେଁ, ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଉପାଦାନ ସହିତ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଔଷଧ। ଆପଣ ଅନେକ ସମୟରେ ଘରେ ଜେଜେମା’ଙ୍କୁ ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା ଗ୍ୟାସରେ ହେଙ୍ଗୁ ର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଦେଖିଥିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ହେଙ୍ଗୁ କେବଳ ପେଟ ରୋଗରେ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରେ ନାହିଁ, ବରଂ ଏକ ଚୁନାରେ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ରୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ କରିପାରେ। ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହେଙ୍ଗୁ ଉପକାର ବିଷୟରେ କହୁଛୁ।ସେଗୁଡିକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ଆପଣ ଠିକ୍ ସମୟରେ କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବିନା ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ।

knee

ହେଙ୍ଗୁର ଉପକାର କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ ; ଯଦି ଆପଣ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ, ହେଙ୍ଗୁ କୁ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ଏହା କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ଏକ ଚାମଚ ହେଙ୍ଗୁ ମିଶାଇ ଏକ ଗ୍ଲାସ ପାଣିରେ ସୋଡା ଖାଇ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଦୂର ହୁଏ, ଯେତେବେଳେ ହେଙ୍ଗୁ ମିଶାଇ କ୍ଷୀରରେ, ଲୁଣ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଖାଦ୍ୟରେ ହେଙ୍ଗୁ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ରକ୍ତ ଶର୍କରା ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ସର୍ବଦା ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ହେଙ୍ଗୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍।

ଯଦି ଆପଣ ହଠାତ୍ ଅସହ୍ୟ ଦାନ୍ତର ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଏଡାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ହେଙ୍ଗୁ ର ଏକ ଛୋଟ ଖଣ୍ଡକୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ହେଙ୍ଗୁ କେବଳ ରୋଗ ଦୂର କରେ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କରେ। ହଁ, ଯଦି ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ପିମ୍ପଲ୍ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ହେଙ୍ଗୁ କୁ ପିମ୍ପଲ୍ ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଶୁଖିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପରିଷ୍କାର ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆରାମ ମିଳିବ ଏହା ଚେହେରା ରୁ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରଣ ଦୂର କରିଥାଏ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *