kismis

ଖିସମିଶ ଖାଇବାର ଏହି ଉପକାରିତା ସବୁ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଖିସମିଶ ତ ଆପଣମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଖାଇଥିବେ। ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଖିସିମିସି ହେଉଛି ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁର ବୋଲି।ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁର କେବଳ ଅନେକ ରୋଗକୁ ଦୂରେଇ ରଖେ ନାହିଁ ବରଂ ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆୟୁର୍ବେଦରେ ଏହାକୁ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣର ଭଣ୍ଡାର ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି ।ଏହାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଗୁଣ ଏଥିରେ ଥିବା ଗ୍ଲୁକୋଜ ର ପରିମାଣ ହେତୁ ହୋଇଥାଏ।ଏଥିରେ ଅଙ୍ଗୁର ଅପେକ୍ଷା ଆଠ ଗୁଣ ଅଧିକ ଚିନି ବା ଶର୍କରା ଥାଏ।ଏଥିରେ ଥିବା ଶର୍କରା ଅଙ୍ଗୁର ପରି ଭଲ, କାରଣ ଏହି ଚିନିର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶ ଗ୍ଲୁକୋଜ ଏବଂ ଫଳ ଚିନିରୁ ତିଆରି।ଆପଣ ଯେପରି ଜାଣିଥିବେ, ଗ୍ଲୁକୋଜ ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଶୀଘ୍ର ଉପାୟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ।ତେଣୁ ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ରୋଗର ସମସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିସମିସ୍ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁର ଖାଇବାର ଲାଭ ବିଷୟରେ।

kissmis

ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି- ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁର ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବଢ଼ିଥାଏ।ରାତିରେ ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁରକୁ ପାଣିରେ ଭିଜାଇ ସକାଳେ ଉଠନ୍ତୁ ଏବଂ ଭଲ ଭାବରେ ଚୋବାନ୍ତୁ।ଆଖି ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି କୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରେ ଏବଂ ଆଖି ଜ୍ୱାଳା,ଲେଞ୍ଜେରା, ନାଲି ପଡ଼ିବା,ଦରଜ ସମସ୍ୟା କୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରେ। ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ – ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁର ପେଟକୁ ଯିବା ପରେ ପେଟ କୁ ଥଣ୍ଡା କରିଥାଏ। ଯାହା ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଏବଂ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟରୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ।

ରକ୍ତଚାପ – ଶୁଖିଲା ପାଣିରେ ଦୁଇଟି ରସୁଣ ସହିତ ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁର ଚୋବାନ୍ତୁ।ରକ୍ତଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯିବ। , ରକ୍ତହୀନତା – କିସମିଶ ରେ ଲୌହର ପରିମାଣ ପୂର୍ଣ୍ଣ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ରକ୍ତ କ୍ଷୟ ଶେଷ ହୁଏ।, ଶରୀରକୁ ଡିଟକ୍ସ କରିବା ପାଇଁ – ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁରର ଜଳ ଆମ ଶରୀରରେ ଥିବା ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରି ଆମ ଶରୀରକୁ ଡିଟକ୍ସ କରିଥାଏ।, ଶୋଇବା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରେ – ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଭଲରେ ଶୋଇପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଶୁଖିଲା ଅଙ୍ଗୁର ଖାଇବା ଉଚିତ।

kissmiss

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *