rasi

୧୪ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ଗୁରୁବାର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ।

RASIPHALA

ମେଷ : ଆଜି ଜମି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସଫଳତା ମିଳିବ | ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ ହେବ | ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ | ନିୟମରୁ ସଫଳତା ଆସିବ | ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଉପକୃତ ହେବେ | ଆଜି, ନୂତନ ସମ୍ପର୍କର ସାହାଯ୍ୟରେ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ, ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ପରିବାରର ବିରୋଧ ଯୋଗୁଁ ହୃଦୟ ଦୁଃଖିତ ହେବ | ଆପଣ ଆଜି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ | ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତିର ରାଶି ମିଳିବ | ପିଲାମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଆଜି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ କାରଣ ଆପଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ତୁମର ନିକଟତର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଆପଣ ପରାମର୍ଶ ପାଇପାରିବେ | ଧର୍ମର ପଥ ସମୟ ନେବ। ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେଉନାହଁ, ସେଗୁଡ଼ିକ ହଜିଯିବା କିମ୍ବା ଚୋରି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ନିକଟସ୍ଥ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଅନେକ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇପାରେ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି କରିବ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ | ସଜାଗ ରୁହ। ଆଜି ସେମାନେ ପଢିବା ପରି ଅନୁଭବ କରିବେ | ହୋମୱାର୍କ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ | ଲଭମେଟ ଆଜି ନମ୍ରତାର ସହିତ ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ଥିବା ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଗ୍ଲାସ ଦାନ କରନ୍ତୁ | ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆସିବ | ଯେ କୌଣସି ପୁରୁଣା କାଗଜ, ଫାଇଲ୍ କିମ୍ବା ତଥ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆଣିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂଆ ଡିଲ୍ ହେବ |

mithun

କର୍କଟ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣ କରୁଥିବା କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ବିପଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ | ଭଲ ଆକାରରେ ରୁହ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଅଳସୁଆ ଅନୁଭବ କରିବେ | ମନରେ ଚିନ୍ତା ହେବ | ସମ୍ପତ୍ତି ଉପକୃତ ହେବ, ବିରୋଧୀମାନେ ଅସୁବିଧା ଦେଇପାରନ୍ତି | ଆଜି ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବାର ସମୟ | ବ୍ୟବସାୟ ଭ୍ରମଣରେ ଅନୁକୂଳ କାରବାର ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ | ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଦୀକ୍ଷିତ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବେ | ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା ହେଉଛି ଯୋଗ | ବାହାର ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବେ | ବୃତ୍ତିଗତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଘଟିବ | ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ଅଛି | ତୁମର ପ୍ରିୟ କ’ଣ କୁହନ୍ତି ତୁମେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି: ଆଜି, ତୁମେ ତୁମର କାମକୁ ମନେ କରିବ ନାହିଁ | ଆପଣ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ଏବଂ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ | ତୁମର ଅନେକ ଜୀବନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅଛି, ଏବଂ ସେଗୁଡିକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ତୁମେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛ | ଆପଣ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଟିକେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ୍ | ତୁମ ପରିବାରର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ତୁମେ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବ | ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନେ ତୁମ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ମୋବାଇଲ୍ କିମ୍ବା ଯାନ କିଣି ପାରିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି: ଆଜି ସତର୍କତା ଆବଶ୍ୟକ | ହଠାତ୍ ଲାଭର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି ଏବଂ ଫଳସ୍ୱରୂପ ତୁମେ ତୁମର ପୁରୁଣା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ | ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଜଣେ ନୂତନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ସାଥୀ ଖୁସି ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବା କିମ୍ବା ପ୍ରତାରଣା ହେବାର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି, ତେଣୁ ଭାଗିଦାରୀରେ କାମ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ଜଣେ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ଏହି ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ତୁମର ସାଥୀ କିମ୍ବା ଭାଇଭଉଣୀ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଏକ ନୂତନ ଆଇଟମ୍ କ୍ରୟ କରାଯିବ | ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ତୁମର ଜୀବନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର ଏବଂ ସମସ୍ତେ କ’ଣ କୁହନ୍ତି କିମ୍ବା କରନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି କେହି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଆରାମରେ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଗୁଡିକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ତୁମେ ନିଜକୁ ଯୁକ୍ତି ଏବଂ ଚାପରୁ ଟିକେ କ୍ଲାନ୍ତ ପାଇବ | ଅଧିକ ଚାପ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଝଗଡା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ତୁମର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିବାରକୁ ପ୍ରେମ ସହିତ ବ୍ୟବହାର କର ଏବଂ ଯଦିଓ କିଛି ଭୁଲ୍ ହୁଏ, ଏହାକୁ ପ୍ରେମ ଏବଂ ବୁଝାମଣା ସହିତ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଖ ଏବଂ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଦେବ | ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରେ | ଆଜି, ଅତୀତର ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ମାନସିକ ବିଭ୍ରାଟ ଏବଂ ଦୁଃଖର କାରଣ ହେବ | ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନଟି ଭଲରେ କଟିବ |

ଧନୁ ରାଶି-ଆଜି ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ । ତୁମର ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ମାଧ୍ୟମରେ ତୁମର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବ । ଭୁମି ଭବଅ ସଂମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ । ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ଆପଣ ପୂଜାପାଠରେ ଅଧିକ ମନ ଲଗାଇବେ । ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରେମ ପ୍ରତି ବହୁତ ଗମ୍ଭୀର ଦେଖାଯିବ । ବେକାର ଗତିବିଧିର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ତୁମ କାମ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

dhanu

ମକର ରାଶି- ଆଜି ମକର ରାଶି ପାଇଁ ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ଦେବା ପାଇଁ ପତି ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବ। ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଯୋଜନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ, ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଆଶା କରାଯାଇଥିବା ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ବେରୋଜଗାର ବସିଥିବା ଲୋକମାନେ ଭଲ ଚାକିରି ପାଇବେ। ତୁମର ଯେକ ଯେକୌଣସି ଅସମାପ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ। ଘରୋଇ ସୁଖସାଧନ ହେବ। ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ତୁମର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି- କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଶ କରିବା ସମୟରେ ବୁଦ୍ଧି ଦେଖାଇବାକୁ ପଡିବ। ଶୀଘ୍ର କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଅ ନାହିଁ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ସମନ୍ୱୟ ରହିବ। ଆପଣ କରିଥିବା ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କଗୁଡିକ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ମାନସିକ ଚାପ ଶେଷ ହେବ। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କୋର୍ଟ କୋର୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିବ। ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇପାରିବ। ତୁମର ପ୍ରେମ ବିବାହ ଶୀଘ୍ର ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ମୀନ ରାଶି-ମୀନ ରାଶିର ଘରୋଇ ମୋର୍ଚ୍ଚାରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ତେଣୁ ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯେକୌଣସି ବିଷୟକୁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଚାକିରି ପରିବେଶ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ। ପ୍ରମୁଖ ଅଧିକାରୀମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହାୟତା ପାଇପାରିବେ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଚାପ ନିଅ ନାହିଁ। ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଜା କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *