ghee

ଘି-କୁଆଁରୀ ଭଲ କରିଥାଏ ଏହି ୩ଟି ବଡ଼ ରୋଗ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆମ ଦେଶ ଭାରତରେ ଅୟୁର୍ବେଦର ବ୍ୟବହାର ଅନେକ ରୋଗ କୁ ନିପାତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହୁଏ।ସମସ୍ତେ ଘି କୁଆଁରୀ ବା ଆଲୋ ଭେରା ଉଦ୍ଭିଦ ଜାଣନ୍ତି। ଏହାର ଗୁଣ ବିଷୟରେ କମ୍ ଆଲୋଚନା କରାଯାଏ। ଏହାର ଗୁଣ ଆୟୁର୍ବେଦରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଅନେକ ରୋଗ ପାଇଁ ଆଲୋ ଭେରା ଏକ ମହା ଔଷଧି ଅଟେ ।ସଠିକ୍ ସୂଚନା ସହିତ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରିବ।

alevera

ଘି କୁଆଁରୀ ବା ଆଲୋ ଭେରା ଦ୍ୱାରା ବଡ଼ ବଡ଼3 ଟି ରୋଗ ଭଲ ହୁଏ; ୧। କେଶ ସମସ୍ୟା: ଆଲୋ ଭେରା ଉଦ୍ଭିଦ ରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ଏବଂ ସି ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ। ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଏବଂ ସି କେଶ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ।ଆଲୋ ଭେରା ସାହାଯ୍ୟରେ କେଶକୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ, ମୋଟା ଏବଂ ଲମ୍ବା କରାଯାଇପାରିବ।

୨। ଚର୍ମ ରୋଗ: ଆଜିର ପ୍ରଦୂଷିତ ପରିବେଶ, ଭୁଲ ଖାଇବା କାରଣରୁ ଅନେକ ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ।ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ପିମ୍ପଲ୍ ଏବଂ ଦାଗ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି। ଆଲୋ ଭେରାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। 3। ପେଟ ସମସ୍ୟା: ଆଲୋ ଭେରା ହେଉଛି ଫାଇବରର ଏକ ବିରାଟ ଭଣ୍ଡାର ।ପେଟ ରୋଗ ସହିତ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଫାଇବର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ରୋଗ ମୂଳରୁ ଦୂର ହୋଇଯାଏ।ଏହା ସହିତ ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ କୁ ଘି କୁଆଁରି ଭଲ କରିଥାଏ।

alae

ତେବେ ଆପଣ ଘି କୁଆଁରି କୁ ଏଭଳି ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରି ଅନେକ ବଡ଼ ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ ସମସ୍ୟା ରୁ ଦୂରରେ ରହି ପାରିବେ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *