pila

ଚୁପ ଚାପ ନିଜ ଖଟ ତଳେ ଲୁଚାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ ରାତାରାତି ହୋଇଯିବେ କୋଟିପତି |

HEALTH

ବନ୍ଧୁଗଣ, ସମସ୍ତେ ନିଜ ଜୀବନରେ ଏହା ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରେମ ଏବଂ ମଜା ସହିତ ବିତାଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟତ ଏହା ହୁଏ ନାହିଁ, ଆମ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଏକ ସମସ୍ୟା ରହିଥାଏ। ଯେହେତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଭାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହା ଆମ ଜୀବନରେ ବହୁତ ମହତ୍ୱ ରହିଛି। ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଆମ ଘରର ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ, ଆମ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଃଖ ଆସେ।

ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇଥାଉ, ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆମେ ବିଶ୍ରାମ ନେବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଥାଉ ଯେ ଆମର ଶୋଇବା ଘର ପୁରା ଘରର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କୋଠରୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ।ଏହା ହେଉଛି ସେହି କୋଠରୀ ଯେଉଁଠାରେ ତୁମେ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇଥାଅ।ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶୟନ କକ୍ଷରେ ଏକ ଶଯ୍ୟା ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଆମେ ଆରାମଦାୟକ ଅନୁଭବ କରୁ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଭଲ ଶୋଇ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସକାଳର ପୁରା ଦିନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ ।ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ ଯେ ଶଯ୍ୟାରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଶକ୍ତି ଆମ ଜୀବନରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଉପାୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଭରିଦେଵ।

babyy

ପ୍ରଥମ ଜିନିଷ ହେଉଛି ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରିବା ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଘରେ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଏହା ପରେ ଗୋଲାପ ଫୁଲକୁ ଆପଣଙ୍କ ଶୋଇବା ଘରର ଶଯ୍ୟା କିମ୍ବା ତକିଆ ତଳେ ରଖିବେ, ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଆସିବାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ। ଭାଗ୍ୟବାନ ହେବେ ଏବଂ ତୁମର ଜୀବନ ଖୁସି ହେବ। ଅନ୍ୟଟି ହେଉଛି ଏକ ଲୁହା ଛୁରୀ। ହଁ, ଅନେକ ଲୋକ ରାତିରେ ଦୁସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି, ତେଣୁ ସେମାନେ ତକିଆ ତଳେ ଛୁରୀ କିମ୍ବା ଏକ ଛୋଟ ଷ୍ଟିଲ୍ ଛୁରୀ ସହିତ ଶୋଇବା ଉଚିତ୍, ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଘର କିମ୍ବା ଶୋଇବା ଘରେ ମନ୍ଦ ଶକ୍ତି ଆସିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ ଦୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବେ ନାହିଁ।ଆପଣଙ୍କ ନିଦ ମଧ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଏହାର ଅନ୍ୟ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁଣି ଗାରେଡ଼ି ରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ।

rose

ତୃତୀୟ ଜିନିଷ ହେଉଛି ମୟୂର ପର ଯାହା ସହଜରେ ମିଳିଥାଏ।ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଦ ଦୈନିକ ଝଗଡା ହୁଏ, ତେବେ ଆପଣ ଶୋଇବା ଘର ଶଯ୍ୟା ତଳେ ମୟୂର ପର ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କ ଘର ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବ ଯେ ମୟୂର ପର ଏହାର ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଚତୁର୍ଥ ଜିନିଷ ହେଉଛି ଲେମ୍ବୁ ଯାହା ବଜାରରେ ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ।ଏହାକୁ ତୁମ ପୂଜା ଘରେ ରଖ ଏବଂ ଏହାକୁ ଶୁଖିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଉଳ ସହିତ ପୂଜା କର। ଲେମ୍ବୁ ଶୁଖିଗଲେ ଏହାକୁ ନିଜ ଶଯ୍ୟା ତଳେ ରଖନ୍ତୁ।ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଅଥର୍ବ ବେଦ ଅନୁସାରେ ଶୁଖିଲା ଲେମ୍ବୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଢାଲ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ।ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ହେବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *