jinisa35

ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଏହି ଜିନିଷ ଦେଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

NEWS

ହାଲୋ ହାଏ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଓଡ଼ିଆ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଉଛୁ ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ଟପିକ ସହିତ ଆଶା କରୁଛି ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଭଲରେ ଥିବେ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜିର ଏହି ଟପିକ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଆମର ଶୁଭ ସକାଳ ଅଛି ତେବେ ଆମର ପୁରା ଦିନ ଭଲରେ ଗତି କରେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ କିଛି ଭୁଲ୍ ଦେଖୁଛ, ତେବେ ଦିନଟି କାନ୍ଦିବାରେ ଅତିବାହିତ ହୁଏ ଏବଂ ତା’ପରେ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଏହି ଦିନଗୁଡିକ କେତେ ଶୀଘ୍ର ଗଲା ଯାହାଫଳରେ ଏହି ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତି ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ପ୍ରାୟତ ଆମେ ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଅନେକ ଜିନିଷକୁ ଅଣଦେଖା କରିଥାଉ, କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡ଼ିକ ଆମ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଭସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀରେ, କିଛି ପ୍ରତିକାରକୁ କୁହାଯାଇଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ସକାଳ ସହିତ ଦିନସାରା ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ। ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ କଦାପି ମହିଳାଙ୍କର ଦର୍ପଣ ଦେଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଉଠନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବରେ ଥାଏ, ତେଣୁ ଆପଣ ସାଂଘାତିକ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ତେଣୁ କୁହାଯାଏ ଯେ ସତେଜ ହେବା ପରେ ଦର୍ପଣ ଦେଖିବା ଉଚିତ୍।  ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଆଖି ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୁହଁକୁ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍ ତେଣୁ ଆପଣ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ କାହାର ଚେହେରା ନ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏହା ପଛରେ ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ମୁହଁରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି ଅଛି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଭାବନାକୁ ମଧ୍ୟ ବଦଳାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ ତୁମକୁ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖନ୍ତି ଏବଂ ତୁମେ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଭାବରେ ଦେଖ, ଯାହା ମନରେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ଭାବନା ଜାଗ୍ରତ କରେ।

ତୁମର ଇଶାଦେବ ଧ୍ୟାନ ସହିତ ଦିନ ଆରମ୍ଭ କର ସେମାନଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସକରାତ୍ମକ ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। ଯଦି ତୁମେ ସକାଳେ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଶଙ୍ଖର ଶବ୍ଦ କିମ୍ବା ମନ୍ଦିରର ଘଣ୍ଟି ଶୁଣୁଛ, ଏହା ତୁମ ଭିତରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାର କରେ ସକାଳେ ଏହିପରି ଚିତ୍ର ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସକରାତ୍ମକ ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ ଯେପରିକି ନଡିଆ, ଶଙ୍ଖ, ମୟୂର, ଗୋଆ କିମ୍ବା ଫୁଲ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଖଜୁରୀର ସମ୍ମୁଖରେ, ସରସ୍ୱତୀ ମଝିରେ ଏବଂ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ମୂଳ ଭାଗରେ ରୁହନ୍ତି ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରଥମେ ସକାଳେ ଉଠିବା ଏବଂ ଦୁଇ ହାତର ପାପୁଲିରେ ଯୋଗଦେବା ଉଚିତ୍, ଏହା ହେଉଛି ଶାସ୍ତ୍ରର ଦୃଶ୍ୟ ଦିନ ଶେଷ ନହେବା ହେତୁ ସକାଳେ ଜଳଖିଆ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ପଶୁ କିମ୍ବା ଗାଁର ନାମ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *