rasi

୧୯ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ।

RASIPHALA

ମେଷ ରାଶି-ମେଷ ରାଶି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ବହୁ କ୍ଷତି ଭୋଗିପାରନ୍ତି ।ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ, ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଅସମାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ।ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ।ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବନ୍ତୁ ।ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ ।ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ ।ମୂର୍ଖ ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅ ନାହିଁ |

ବୃଷ ରାଶି-ଆଜି ବୃଷ ରାଶିର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିନ ହେବ ।ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ଉପକୃତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସକରାତ୍ମକ ହେବ ।ପରିବାରର ସମସ୍ତେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ।ଯାନର ସୁଖ ମିଳିପାରିବ ।ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ ।ବେରୋଜଗାର ଲୋକମାନେ ଚାହୁଁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଚାକିରି ପାଇପାରିବେ ।ତୁମ ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ତୁମେ ଯଥେଷ୍ଟ ସହଯୋଗ କରିବ ।ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦୂର ହେବ |

ମିଥୁନ ରାଶି-ମିଥୁନ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବହୁକର୍ମ ବ୍ୟସ୍ତତାରେ ରହିବ ।ଅଧିକ ମାନସିକ ଚାପ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ।ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ମଜା ସମୟ ବିତାଇବ ।ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରଗତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।ଅଫିସ୍ ପରିବେଶ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ ।ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ ।ଟଙ୍କା କାରବାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ |

mithun

କର୍କଟ ରାଶି-ଆଜି କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ ।ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ।ଜଣେ ମହିଳା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗରେ, ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ ।ବିନିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଜି ଭଲ ଦିନ ନୁହେଁ ।ଟଙ୍କା କାରବାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅନ୍ୟଥା ଋଣ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ ।ବ୍ୟବସାୟିକ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ନହେବା କିଛି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ |

ସିଂହ ରାଶି-ସିଂହ ରାଶି ପାଇଁ ଆଜି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦିନ ହେବ ।ତୁମର ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ହେବ ।ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ ।କ୍ରୀଡା ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ଲୋକମାନେ ଏକ ନୂତନ ଉପାୟ ପାଇପାରିବେ ।ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ସଫଳ ହେବ ।ତୁମେ ତୁମର ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ ।ଆପଣ ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟି ଆନନ୍ଦିତ ହେବେ ।ବ୍ୟବସାୟିକ ଲାଭ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଆଚରଣ ଦ୍ୱାରା ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି-ଆଜି କୁକନ୍ୟାରାଶିର ଜାତକପାଇଁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ତୁମର ଛୋଟ ଭୁଲଗୁଡ଼ିକର ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ।ହଠାତ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ଆପଣ ଏକ ଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇପାରିବେ ।ତୁମର ଯାତ୍ରା ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ ।ପିତାମାତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ରହିବ ।ଘରେ ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ଉପଦେଶ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ ।ଶରୀରରେ ସାମାନ୍ୟ ସାଂଘାତିକତା ଦେଖାଯିବ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି-ଆଜି ତୁଳା ରାଶି ପାଇଁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।ତୁମର ଅଟକିରହିଥିବା କାମ ସମାପ୍ତ ହେବ ।ଆପଣ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଟିକିଏ ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ ।ତୁମେ ତୁମର ଅଧସ୍ତନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିପାରିବ ।ଘରର ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ହେବ ।କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଉନ୍ନତି ହେବ ।ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବେ ।ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କା ସହିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବୁଲିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବ ।ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

ବିଛା ରାଶି-ବିଛା ରାଶିର ଏକ ବଡ଼ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ।ମାନସିକ ଚାପ ଦୂର ହେବ ।ତୁମର ଯୋଜନା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ ।ଅନୁସନ୍ଧାନ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।ନୂତନ ଲୋକମାନେ ବନ୍ଧୁ ହୋଇପାରନ୍ତି ।ଯୁବକମାନେ କ୍ୟାରିଅରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାକୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ |

ଧନୁ ରାଶି-ଧନୁ ରାଶି ଲୋକ ଆଜି ଧନ ସହ ଜଡିତ କିଛି ବଡ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ । ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବାର ଦୃ ଢ ସଂମ୍ଭାବନା ଅଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ । କ୍ରନିକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ । ଯାନ ସୁଖ ପାଇବ । ଆପଣ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଖୁସିରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ । ପିତାମାତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଏବଂ ସମର୍ଥନ ସହିତ ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଦୃଢ । ଭାଇଭଉଣୀଙ୍କ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ମତଭେଦକୁ ଦୂର କରାଯାଇପାରିବ ।

dhanu

ମକର ରାଶି-ଆଜି, ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜିର ଦିନ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଦୁର୍ବଳ ହେବ, ତେଣୁ ତୁମର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ । ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶୀଘ୍ର ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ କୌଣସି କାମ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୋଷର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ । ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ପରିଚାଳନା ସମୁଦାୟ ଥିବା ଦେଖାଯିବା ସହିତ ସେମାନେ ଚାହୁଁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ । ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କରେ ଉନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି-କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଜାତକରେ ଆଜିର ଦିନ ମଧ୍ୟମ ଫଳ ପାଇବେ । ଆଜି ତୁମର ମନ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଧିକ ନିୟୋଜିତ ହେବ । ଆପଣ ଏକ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ । ପୂରଣ ହୋଇନଥିବା ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ । ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସମୟ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ । ଶିକ୍ଷକମାନେ କଠିନ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ସହାୟତା ପାଇପାରିବେ । ସାମାଜିକ ସର୍କଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ପ୍ରେମ ଏକ ଭଲ ଜୀବନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ରୋମାଣ୍ଟିକ ସମୟ ବିତାଇବ । ତୁମେ ତୁମ ପିଲାକୁ ଉଚିତ୍ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରାଇପାରିବ ।

ମୀନ ରାଶି-ଆଜି, ମୀନରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ଋଣ ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଦୟାକରି ଘରର ବୟସ୍କ ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କର ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ । ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଜରୁରୀ । କାହା ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସମୟରେ ବାଣି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ । କୋର୍ଟକୁ କଚେରି ମାମଲା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ହଠାତ୍ ପ୍ରଗତି ବାଟ ଖୋଲିପାରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ । ବେରୋଜଗାର ହଟାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *