smok

ଯଦି ସିଗାରେଟ ଅଭ୍ୟାସ ଛାଡୁନାହିଁ ତେବେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ କାମ ହେବ ନାହିଁ କ୍ୟାନ୍ସର |

HEALTH

ହେଲୋ ହାଏ ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ସିଗାରେଟ୍ ପିଇବା ଏକ ସାଧାରଣ ଅଭ୍ୟାସ, ଲୋକମାନେ ଏହାର କ୍ଷତି ଜାଣିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପିଇବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ଆମର ଲାଙ୍ଗ ଉପରେ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ସିଗାରେଟ୍ ଧୂଆଁ ଶରୀରରେ ଅନେକ କ୍ଷତି ଘଟାଏ, ପ୍ରଥମେ ଏହା ପାଟି ଦେଇ ଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ମସ୍ତିଷ୍କରେ ମଧ୍ୟ ପାଟି, ଦାନ୍ତ, ଜିଭ, ନାକ ଏବଂ ଗଳାରେ ବଡ କ୍ଷତି କରିଥାଏ।

smk

ଯେଉଁଠାରେ ଏହାର ଧୂଆଁ ଶରୀର ଭିତରକୁ ଯାଏ, ଏହାର କ୍ଷତି ହୁଏ, ଏହାର ଅଧିକାଂଶ ଧୂଆଁ ଲାଙ୍ଗ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣିବା ଦ୍ୱାରା, ଛୋଟା ନଷ୍ଟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ବଢ଼ିଥାଏ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଘରୋଇ ଉପଚାରକୁ ଅନୁସରଣ କରି ଆପଣଙ୍କ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଫୁସଫୁସ କ୍ଷୟକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ନୁହେଁ, ଏହା ଏକ ଶସ୍ତା ଏବଂ ସହଜ ଉପାୟ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଘରେ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଏଥିରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ। କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏହା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କରିବା, ତୁମେ ଜାଣିବ ନାହିଁ ଏବଂ ତୁମର ଲାଙ୍ଗ ସିଗାରେଟ୍ କ୍ଷୟରୁ ବାହାରି ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯିବ, କେବଳ ଏହାକୁ ନିୟମିତ କରିବାକୁ ପଡିବ।

କ’ଣ କରିବାକୁ ହେବ ତାହା ଏଠାରେ ଅଛି: ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପିଆଜ ନେବାକୁ ପଡିବ ତା’ପରେ ଟିକେ ମହୁ ଏବଂ ଅଳ୍ପ ଅଦା । ଏହି ତିନୋଟି ମିଶ୍ରଣକୁ ଏକ ପେଷ୍ଟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ଟିକେ ହଳଦୀ ମିଶାନ୍ତୁ, ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଏପରି ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ କେବଳ ସାତ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଫୁସଫୁସ କର୍କଟ ଭଳି ରୋଗ ହେବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ ବହୁତ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ।

smokke

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *