charbi

ଶରୀରର ଚର୍ବି କୁ ମହମ ଭଳି ତରଳେଇ ଦେବ ଏହି ଜିନିଷ,ଥରେ କରନ୍ତୁ ବ୍ୟବହାର |

HEALTH

ହେଲୋ ହାଏ ନମସ୍କାର। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ଆମେ ଏକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରେମେଡି ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରେଇବୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ମୋଟପଣ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ। ଆଜିର ସମୟରେ, ମୋଟାପଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ହୋଇଯାଇଛି। ଥରେ ବ୍ୟକ୍ତିର ହାତ ଏବଂ ପାଦ ମୋଟା ହୋଇଗଲେ, ସେମାନେ ଚାଲିଯାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତୁମର ପେଟ ଫୁଲିବା ଆରମ୍ଭ କରି ପେଟରେ ପରିଣତ ହୁଏ, ସେତେବେଳେ ଏହା ବିପଦର ଘଣ୍ଟି ହୋଇଯାଏ। ହଁ ବନ୍ଧୁଗଣ, ଏହି ଫୁଲିଯାଇଥିବା ପେଟ ଶରୀରର ଅଧାରୁ ଅଧିକ ରୋଗର ମୂଳ ଅଟେ ।ଯଦି ଆପଣ ସମୟ ସମୟରେ ନିଜ ପେଟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଅନେକ ରୋଗକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବ।

ft

ଆଜିକାଲି ଭୁଲ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଅଳସୁଆ ଜୀବନଶୈଳୀ ହେତୁ ଅନେକ ଲୋକ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି।ଏହି ଫୁଲିଯାଇଥିବା ପେଟକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ମହଙ୍ଗା ବଟିକା ମଧ୍ୟ ଖାଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ସତ୍ତ୍ୱେ ସେମାନେ କିଛି ଲାଭ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଉଦ୍ୟମ ସତ୍ତ୍ୱେ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ପେଟ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛ, ତେବେ ଟେନସନ ନିଅ ନାହିଁ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ରେସିପି କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଦେଖିବେ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପେଟ କମ ହୋଇଯିବ।

ଏହି ରେସିପି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ, ଆମକୁ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ସୋରିଷ ତେଲ ଦରକାର। ଏହି ସୋରିଷ ତେଲ ଆପଣଙ୍କ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନକୁ ବଢାଇଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆମ ଶରୀରର ଅତିରିକ୍ତ ଚର୍ବି ଶୀଘ୍ର ଜଳିବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ସୋରିଷ ତେଲ ପରେ, ଏଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ଭିକ୍ସ ମିଶାଇବାକୁ ପଡିବ। ଭିକ୍ସ ରାବରେ ଉପସ୍ଥିତ ମେଣ୍ଟୋଲ ଆମ ଶରୀରର ଚର୍ବି ତରଳିବାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସୋରିଷ ତେଲ ଏବଂ ଭିକ୍ସ ରାବକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ।

ଏହି ରେସିପି କିପରି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ କୌଣସି ବ୍ୟାୟାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତା’ପୂର୍ବରୁ, ଏହାକୁ ନିଜ ଚର୍ବି ସ୍ଥାନରେ ପେଟ,ଜଙ୍ଘ ପରି ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଏହାକୁ ହାତରେ ଘଷନ୍ତୁ ।ବ୍ୟାୟାମ ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ଜାଗ୍ରତ ସମୟରେ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଘର କାମ କରିବା ସମୟରେ ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବେ।

charbi

ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପରେ, ଆପଣ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ କପଡା କିମ୍ବା ପତଳା ଫଏଲ୍ ସହିତ ଘୋଡାଇ ରଖି ପାରନ୍ତି ।ଏହି ରେସିପିକୁ ତୁମର ଚର୍ବିରେ ପ୍ରୟୋଗ କରି, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ କୌଣସି ପରିଶ୍ରମ କର, ଏହା ଉତ୍ତାପ ସୃଷ୍ଟି କରେ ଏବଂ ବହୁତ ଝାଳ ବାହାର କରେ।ଏହିପରି, ସେମାନେ ତୁମର ଚର୍ବିକୁ ଦୁଇଗୁଣ ବେଗରେ ତରଳି ଦିଏ। ଏହି ରେସିପି ବ୍ୟତୀତ, ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ଉଷୁମ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍।ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ପେଟର ଚର୍ବି ଶୀଘ୍ର ଜଳିଯିବ ଏବଂ ସପ୍ତାହେ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପେଟ କମିଯିବ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *