laxmi

ଏହି ୩ଟି କାମ କରିଲେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ,ହୋଇଯିବେ ଦରିଦ୍ର |

FACT

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ଚାଣକ୍ୟନୀତି ଅନୁସାରେ ଧନର ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଚରଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚଞ୍ଚଳ ଅଟେ। ଭଲ କାମ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାତା ଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବାବେଳେ ଭୁଲ କାର୍ଯ୍ୟ କଲାବେଳେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ସେହି ସ୍ଥାନ ଛାଡି ଚାଲିଯାଆନ୍ତି। ତେଣୁ, ଭୁଲ ଜିନିଷ କେବେ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯେଉଁମାନେ ମାନବ କଲ୍ୟାଣ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ଏବଂ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀ ତାଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତି। ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀ ଅତି ଶୀଘ୍ର ଛାଡ଼ି ଯାଆନ୍ତି ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଆଘାତ ଏବଂ କ୍ଷତି କରିବାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।

laxmi1
ସେ ଗୀତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ ଚାଣକ୍ୟ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ କୁରୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ ପ୍ରଚାର କରନ୍ତି ଯେ ଦାନ କରିବା ସମୟରେ କୌଣସି ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯେଉଁମାନେ ଚାଣକ୍ୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ସେମାନେ ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ଉତ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ସେମାନେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଅମର ହୋଇଯାଆନ୍ତି।ଏହିପରି ଭକ୍ତମାନେ ସର୍ବତ୍ର ପ୍ରଶଂସିତ ହୁଅନ୍ତି । ସମ୍ମାନ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି। ଘରେ ବାହାରେ ସବୁଠାରେ ସମ୍ମାନିତ ହୁଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଭୁଲ ରେ ମଧ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ କରିଲେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି।

ଜଣେ ପ୍ରତାରଣା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ: ଚାନକିଆଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ଠକ ବ୍ୟକ୍ତି ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ। ଏପରି ଲୋକଙ୍କୁ ସହଜରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ। ପ୍ରତାରଣା କରିବା ଭଲ କଥା ନୁହେଁ। ଏହାକୁ ବହୁତ ଖରାପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି ।ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାତା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସମୟ ଆସିବା ପରେ ଏପରି ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଛାଡିଦିଅନ୍ତି।

gold

ଧନ ଦେଖାନ୍ତୁ ନାହିଁ: ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାତା ଏପରି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଯେଉଁମାନେ ଧନ ଦେଖାନ୍ତି। ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା କେବେବି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ଅର୍ଥର ମହତ୍ତ୍ୱ ଜାଣିବା ଜରୁରୀ: ଅର୍ଥର ମହତ୍ତ୍ୱ ଜାଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଧନୀ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥର ମହତ୍ତ୍ୱ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ।ଟଙ୍କା ଅତି ସତର୍କତାର ସହିତ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍।ଖରାପ ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ଚାଲିଯାଆନ୍ତି, ଧନ ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ତେଣୁ, ଅର୍ଥର ମହତ୍ତ୍ୱ ଏବଂ ଏହାର ଜମା କରି ରଖିବା ଉଚିତ୍।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *