purusha

ଦୁର୍ବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମର୍ଦ ବନେଇଦିଏ ଏହି ଗଛ,ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ସହ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ କଥା ହେବାକୁ ଯାଉଛୁ! ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆପଣ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଗଛ ଦେଖିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ! ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆୟୁର୍ବେଦ କେତେ ଲାଭଦାୟକ ତାହା ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି! ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଏକ ଉଦ୍ଭିଦ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା କି ଆମ ଶରୀରର ଅନେକ ରୋଗ ଭଲ କରିଥାଏ ! ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି, ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଏକ ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି! କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ ଯେ ଏହା କେବଳ ଔଷଧ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ନାହିଁ ବରଂ ଏହା ଔଷଧୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ !

bhanga-plants

ଏହି ଗଛ କୁ ସାଧାରଣତଃ ଭାଙ୍ଗ ଗଛ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହାର ସେବନ ଲୋକେ ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ ଏହା ଆମ ଶରୀରର ଅନେକ ରୋଗ ସମସ୍ୟା କୁ ଭଲ କରିଥାଏ। ପ୍ରତିରୋଧକ ବ୍ୟବସ୍ଥା; ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଔଷଧର ସମାନ ମାତ୍ରା ଦେଇ ନିଜର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିପାରନ୍ତି! କାରଣ ଏହା ଭିତରେ ଅନେକ ଗୁଣ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ!

ହେପାଟାଇଟିସ୍ ସି ଚିକିତ୍ସାରେ ଥକାପଣ, ମାଂସପେଶୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଭୋକ ହ୍ରାସ ଏବଂ ଉଦାସୀନତା ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଅଟେ। ଏହାକୁ କାନାବିସ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ, 86 ପ୍ରତିଶତ ହେପାଟାଇଟିସ୍ ସି ର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ। ଭାଙ୍ଗ ଗଛ ହେପାଟାଇଟିସ୍ ସି ର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟେ।

plant

ଗ୍ଲୁକୋମା ରିଲିଫ୍ ; ଗ୍ଲୁକୋମା ହେଉଛି ଏକ ରୋଗ ଯେଉଁଥିରେ ଆଖି ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ଦୁର୍ବଳ ହେବାକୁ ଲାଗେ! ଯଦି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଔଷଧ ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ହୁଏ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆଖିର ଶକ୍ତି ବଢିବାକୁ ଲାଗିବ! ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ଆଣିଥାଉ।ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ କିପରି ଲାଗିଲା, ଦୟାକରି ତଳେ କମେଣ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିଭଳି ଖବର ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିଦିଅନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *