papuli

ଆପଣଙ୍କ ପାପୁଲି ନାଲି ରଙ୍ଗ ହୋଇଯାଉଛି କି? ହୋଇଥାଏ ଶରୀରର ବଡ଼ ଅସୁବିଧା |

HEALTH

ହେଲୋ ହାଏ ନମସ୍କାର,ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ହାତ ରଙ୍ଗ ବଦଳାଉଛି ତେବେ ଏହାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ଏକ ସରଳ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ନୁହେଁ। ଏହି ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଆପଣଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ହାତକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ କି ଆପଣ କେଉଁ ପ୍ରକାର ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାପୁଲି ଗୋଲାପୀ ଏବଂ ଦାଗଯୁକ୍ତ, ତେବେ ପାପୁଲିର ରଙ୍ଗ ଅନୁଯାୟୀ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ,ସ୍ଵଭାଵ,ପରିସ୍ଥିତି ଇତ୍ୟାଦି।

handd

1. ପାପୁଲି ରଙ୍ଗ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗ ବା ହାଲୁକା ଲାଲ୍ ହେବା ; ଯଦି ତୁମର ପାପୁଲିର ରଙ୍ଗ ଧୀରେ ଧୀରେ ହାଲୁକା ଲାଲ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଆପଣ ରକ୍ତଚାପର ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି। ଯଦି ପାପୁଲି ରଙ୍ଗ ଗୋଲାପୀ, ତେବେ ଆପଣ ଉଭୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରକୃତି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବହୁତ ଭଲ। ଖଜୁରୀର ଏପରି ରଙ୍ଗ ବହୁତ ଭଲ।

2. ପାପୁଲି ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହେବା। ଯଦି ପାପୁଲିର ରଙ୍ଗ ଧୀରେ ଧୀରେ ହଳଦିଆ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ଅଭାବ ହେତୁ ରୋଗ ହୋଇପାରେ। ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ଆପଣ ରକ୍ତହୀନତାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ।ଯଦି ପାପୁଲିର ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ହେବାର ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ କୋଲେଲିଥିଆସିସ୍ ଅଛି।

palam
3. ପାପୁଲି ରଙ୍ଗ ଲାଲ ହେବା; ଲାଲ୍ ରଙ୍ଗର ପାପୁଲି ମଧ୍ୟ ତୁମର ପ୍ରକୃତି ବିଷୟରେ କହିଥାଏ ଯେ ତୁମେ ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ଏବଂ ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିନିଷ ଉପରେ କ୍ରୋଧ କର।ପାପୁଲି ରଙ୍ଗ ଲାଲ ହେବା ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ହାଇ ହେବାର ସଂକେତ ଦେଇପାରେ।ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଲାଲ ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ତୁମର ପ୍ରକୃତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟଙ୍କର ହୋଇପାରେ, ତୁମେ କ୍ରୋଧରେ ସୀମା ବାହାରକୁ ଯାଇପାରିବ, ଅର୍ଥାତ୍ ତୁମେ ମଧ୍ୟ ପିଟି ପାରିବ।ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି ପ୍ରକାରର ଖଜୁରୀ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଅପସ୍ମାରରେ ପୀଡିତ ହୋଇପାରନ୍ତି।

4. ପାପୁଲି ରଙ୍ଗ ନୀଳ ହେବା: ଯଦି ଖଜୁରୀର ରଙ୍ଗ ନୀଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ତେବେ ଆପଣ ବୁଝିପାରିବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ଧୀର ଏବଂ ଆପଣ ଅଳସୁଆ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଖବର ସବୁବେଳେ ଆଣିଦେଉ । ଏହାକୁ ନିଜ ପରିବାର ଏବଂବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ। ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *