kalara

କଲରା ଖାଇବାର ଫାଇଦା ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ, ଭଲକରେ ଏହି ବଡ଼ ରୋଗ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ।ବନ୍ଧୁଗଣ କଣ ଆପଣ କଲରା ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି? ଯଦି କଲରା ଖାଉ ନାହାଁନ୍ତି ତାହାଲେ ଆଜିଠାରୁ କଲରା ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦିଅନ୍ତୁ। କାରଣ କଲରା ରେ ଏଭଳି ଉପାଦାନ ରହିଛି ଯାହା କି ମନୁଷ୍ୟ ଶରୀର ପାଇଁ ଅମୃତ ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ। ପେଟ ସମସ୍ୟା, ପାଚନ ତନ୍ତ୍ର ଖରାପ,ମଧୁମେହ, ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା,ଅମ୍ଳତା,ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ, ପେଟ କୃମି,ରକ୍ତ ବିଶୁଦ୍ଧ, କିଡିନି ଷ୍ଟୋନ୍, ଯକୃତ ଖରାପ,ଦୂର ଦୃଷ୍ଟି ସମସ୍ୟା ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ରୋଗ ପାଇଁ ରାମବାଣ ଔଷଧ ଅଟେ କଲରା। ଏହାକୁ ଆପଣ ଉଭୟ ଭଜା,କଲରା ତରକାରୀ କିମ୍ବା ଜୁସ ଆକାରରେ ସେବନ କରି ପାରିବେ।

kal

ଯଦି ତୁମେ ଭୋକିଲା ଅନୁଭବ କରୁନାହଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଶରୀର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପୁଷ୍ଟିକର ହୁଏ ନାହିଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ।ତେଣୁ, ପ୍ରତିଦିନ କଲରା ରସ ପିଇବା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସଠିକ୍ ରଖେ, ଯାହା ଭୋକକୁ ବଢାଇଥାଏ। ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ଗ୍ଲାସ କଲରା ରସ ପିଇବା ଯକୃତକୁ ମଜବୁତ କରିଥାଏ କାରଣ ଏହା ଜଣ୍ଡିସ ଭଳି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ।ଏହା ସହିତ, ଏହା ଯକୃତରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥକୁ ବାହାର କରିଥାଏ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ଯୋଗାଇଥାଏ, ଯାହା ଯକୃତ ସଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଯକୃତ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଯାଏ।

ଏହାର ରସ ଦୁର୍ବଳ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ ଏବଂ ଆସିଡିଟି କୁ ଦୂର କରିଥାଏ। ଏହାର କାରଣ ଏହା ଏସିଡ୍ ର ସିକ୍ରେସନ୍ ବଢାଇଥାଏ, ଯାହା ହଜମ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ।କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସବୁଜ କଲରା ରସ ମଧ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟି ଦୋଷ କୁ ଦୂର କରିବାରେ ଲାଭଦାୟକ। କାରଣ କଲରା ରେ ବିଟା-କାରୋଟିନ୍ ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ଅଧିକ ଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ସଂଶୋଧିତ ହୁଏ।ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଏବଂ ଏଥିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଅକ୍ସିଡେଟିଭ୍ ଚାପ ହେତୁ ଆଖିର ଦୁର୍ବଳତାକୁ ରୋକିଥାଏ।

curr

କଲରା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ। ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ସବୁଜ କଲରା ରସ ପିଇବା, ପନିପରିବା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ କାରଣ ଏଥିରେ ଶରୀରର ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଭିଟାମିନ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଥାଏ। ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଖବର,ଭାଇରଲ ନ୍ୟୁଜ, ଭଲ ଭଲ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ,ସମାଚାର, ରାଶିଫଳ, ଜରୁରୀ ସୂଚନା,ରାଜନୀତି,କ୍ରୀଡ଼ା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଆଣିଥାଉ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଲେଖା ପସନ୍ଦ ଆସେ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ,ଆପଣଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *