charbi

ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ଏହାକୁ ମିଶେଇ ପିଅନ୍ତୁ, ପୁରୁଣା ରୁ ପୁରୁଣା ଚର୍ବି ମହମ ଭଳି ତରଳି ଯିବ ।

Uncategorized

ଆଜିକା ସମୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋଟା ହବାର ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ଓଜନ ବଢେଇବା ଯେତିକି ସହଜ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ କମେଇବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ବୟସ ବଢିବା ସହ ବା ବାହାର ଖାଦ୍ଯ ଦ୍ଵାରା ଓଜନ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବଢିଥାଏ ଏହି ଭଳି ସମସ୍ଯା ପାଇଁ ଲୋକ ଡାଇଟିଙ୍ଗ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଯାହା ପରେ ଓଜନ କିଛି କମ ହୋଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ବଳତା ବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ସରଳ ଉପାୟ ଆଣିଛୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଓଜନ କମେଇବାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ହବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଭୋକିଲା ରହି ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ କରିବାକୁ ହବ ନାହିଁ ।

ତେବେ ଓଜନ କମ କରିବା ଆସବ୍ୟାକ ଅଟେ କାହିଁକିନା ଏହା ବହୁତ ପ୍ରକାର ରୋଗର କାରଣ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଓଜନ କମ କରିବା କିଛି ସହଜ କାମ ନୁହ ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଗୋଟେ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଅନୁଭ ହବ ଏବଂ ଓଜନ ମଧ୍ୟ କମିବା ଲାଗିବ । ଓଜନ ଚର୍ବି ଦ୍ଵାରା ବଢିଥାଏ ତେବେ ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ଵାରା ଆମେ ଚର୍ବି କମ କରିବା ଯାହା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ମନ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଅଜନ୍ମ ମଧ୍ୟ କମିଯିବ ।ତେବେ ସକାଳେ ଉଠି ଗୋଟେ ଗ୍ଳାସ ଉଷୁମ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ ଉଷୁମ ପାଣି ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ପାଚନ ତନ୍ତ୍ର ଭଲ ରହିଥାଏ ଓ ଚର୍ବି କମ ହୋଇଥାଏ, ଏହା ପରେ ଗୋଟେ ଲେମ୍ବୁ ସେହି ଗରମ ପାଣିରେ ଚିପୁଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ଗୋଟେ ଗ୍ଳାସ ମହୁ ପକେଇ ମିଶାନ୍ତୁ।


ତେବେ ଆପଣ ଏହା ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଲେମ୍ବୁ ରେ ବିଟାମିନ ସି ଭରପୁର ମାତ୍ରାରେ ହୋଇଥାଏ ଓ ଆପଣ ଏହା ଜାଣିଥିବେ ଯେ ମହୁ ରେ ବହୁତ ପ୍ରକାର ଆଣ୍ଟି ଅକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ।ତେବେ ଏହି ମିଶ୍ରଣ ଆପଣଙ୍କ ଓଜନ କମେଇବାରେ ଲାଗିବ ତେବେ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଆହୁରି ପ୍ରଭାବଶାଳି ବନେଇବା ପାଇଁ ଏଥିରେ ଗୋଟେ ଚାମଚ ହଳଦୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ମିଶେଇ ପାରିବେ ଏହା ବହୁତ ଭଲ କାମ କରିଥାଏ । ତେବେ ଏହାକୁ ପିବାର ୪୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଖାଇବାର ନାହିଁ । ଏହା ପରେ ଆପଣ ଖାଇ ପାରନ୍ତି, ତେବେ କିଛି ମାସ ଏହି ମିଶ୍ରଣ ସେବନ କଲା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଫରକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *