srikrushna

ଦୁଃଖ ଏବଂ ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଙ୍କ ଏହି ୩ଟି କଥା, ବଦଳିଯିବ ଜୀବନ |

FACT

ସୁଖ ମଣିଷ ଜୀବନରେ ଖୁସି ର ସଞ୍ଚାର କରେ ।ଏବଂ ଜୀବନ ଖୁସି ରେ କଟିଥାଏ। କିନ୍ତି ଦୁଖ ସମୟରେ ମଣିଷ ଭିତରୁ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଆସିବା ନିଶ୍ଚିତ ଦୁଖଃ ମଧ୍ୟ ଆସିବା ନିଶ୍ଚିତ।ସଂସାର ରେ କୌଣସି ମଣିଷ ନାହିଁ ଯିଏ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ଖୁସି ରେ ରୁହେ କିମ୍ବା ଦୁଃଖରେ ରହେ। ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଖ ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରା ର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ଵ ହୋଇଥାନ୍ତି। ସୁଖ ପରେ ଦୁଖଃ ଆସେ ଏବଂ ଦୁଖଃ ପରେ ସୁଖ ଆସେ। ଦୁଃଖ ବିନା ସୁଖ ର କୌଣସି ଅନୁଭବ ନାହିଁ ଏବଂ ସୁଖ ବିନା ଦୁଃଖର କୌଣସି ଅନୁଭବ ନାହିଁ। ତେଣୁ, ଦୁଖ ସମୟରେ ଭୟଭୀତ ଓ ନର୍ଭସ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଜୀବନରେ ଦୁଖଃ ଏବଂ ସମସ୍ୟାରେ ଥାଅ, ସର୍ବଦା ଏହି ୩ଟି ଜିନିଷ ମନେରଖନ୍ତୁ।

krishna

ଦୁଖ ସମୟରେ, ଭୟଭୀତ ଏବଂ ନର୍ଭସ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଦୁଖକୁ ସହିବାକୁ ସାହସ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଦୁଖର ସମୟକୁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ମୁକାବିଲା କରିବା ଉଚିତ। ଯଦି ଆମେ ଦୁଖ ସମୟର ସାମ୍ନା କରୁନାହୁଁ ତେବେ ଆମେ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଅଧିକ ଦୁଖୀ ହୋଇଯିବା ଏବଂ ଜୀବନ ସହିତ ବିରକ୍ତ ହୋଇଯିବା ତେଣୁ, ଦୁଖ ସମୟ ରେ ଅଧିକ ଦୁଃଖୀ ହେବା ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ସୁଖର ଆଶାରେ ଖୁସି ହେବା ପ୍ରଥମ ନିୟମ ହୋଇଥାଏ।

ଦୁଖ ସମୟରେ ଭଗବାନ ଙ୍କ ପ୍ରତି କଦାପି ଅଭିଶାପିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। କାରଣ ଜୀବନରେ, ଆମ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଖର ସମୟ ଚାଲିଥାଏ। ଏବଂ ଯଦି ତୁମର ଜୀବନରେ ଦୁଖର ସମୟ ଆସେ ନାହିଁ, ତେବେ ତୁମେ ସୁଖ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏବଂ ସୁଖର ସମୟ ହୃଦୟଙ୍ଗମ ହେବ ନାହିଁ।

lord

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଖର ସମୟ ଚାଲିଥାଏ। ସୁଖର ସମୟ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଦୁଖର ସମୟ ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହେ ନାହିଁ। ତେଣୁ, ଜୀବନର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ବହନ କରିବାକୁ ଶକ୍ତି ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଆଣନ୍ତୁ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଅଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ।ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *