rraaa

ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ନାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ରାବଣ କହିଥିଲା ଏହି ୪ଟି କଥା,ଅଭଦ୍ର କିନ୍ତୁ ସତକଥା |

FACT

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ମହିଳାମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ସମ୍ମାନିତ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଘରର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଭଳି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ରାବଣର ନାମ ସହିତ ପରିଚିତ ଥିବେ। ସବୁଠାରୁ ଜ୍ଞାନୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣା ଯାଇଥାଏ । ରାମାୟଣ ଲଙ୍କା କାଣ୍ଡରେ ରାବଣର ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଯେତେବେଳେ ମନ୍ଦଦରୀ ସୀତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ରାମଙ୍କୁ ଫେରାଇବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ରାବଣ ଏହି କଥା କହିଥିଲେ। ଆଜିର ପୋଷ୍ଟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମାନ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

girll

ସାହସୀ : ରାବଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳାମାନେ ସାହସୀ ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ନିଜ ସାହସକୁ କିପରି ଠିକ୍ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ପ୍ରାୟତ ମହିଳାମାନେ ନିଜର ସାହସକୁ ଭୁଲ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ଯେବେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ବିପଦ ପଡ଼େ ତେବେ ସେ ଉଗ୍ର ରୂପ ନେବାକୁ ପଛାନ୍ତି ନାହିଁ।

ସ୍ୱାର୍ଥପର ଏବଂ ନିପୁଣ ପ୍ରକୃତି: ରାବଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ମହିଳାମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାର୍ଥପରତା ଥାଏ ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଚରିତ୍ରହୀନ ଅଟନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ରୂପ ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାର୍ଥପରତା ହେତୁ ସେମାନେ ଅନେକ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥାନ୍ତି। ଯେଉଁ ନାରୀ ଅନ୍ୟ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କରାଇଥାନ୍ତି ସେମାନେ ବହୁତ ସ୍ୱାର୍ଥପର ଏବଂ ମନ୍ଦ ପ୍ରକୃତିର ହୋଇଥାନ୍ତି।

ଅବିଭକ୍ତ ପ୍ରକୃତି : ରାବଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ମହିଳାମାନେ ଦୟାଳୁ କିନ୍ତୁ ଥରେ ମନରୁ ବାହାର କରିବା ପରେ ସେମାନେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରତି କୌଣସି ଦୟା ଦେଖାନ୍ତି ନାହିଁ। ଜଣେ ନାରୀ ଥରେ ଯଦି କୌଣସି ପୁରୁଷ ଉପରେ ଘୃଣ୍ୟ ଭାବ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ସେହି ପୁରୁଷ ପ୍ରତି କଠୋର ଏବଂ କ୍ରୋଧ ଆଚରଣ କରିଥାନ୍ତି।

girl

ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା : ରାବଣ ଅନୁଯାୟୀ ନାରୀ ଙ୍କ ମନ ଆଶା ଆଶଙ୍କା ରେ ଭରା ହୋଇ ରହିଥାଏ। ରାବଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ନକାରାତ୍ମକତା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲୁଚି ରହିଥାଏ, ଯାହା ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଥାଏ। ଅଳଙ୍କାର ସଜ୍ଜିତ ମହିଳାମାନେ ହୃଦୟରୁ ନକାରାତ୍ମକତାକୁ କେବେବି ଦୂର କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଅଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ।ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *