eno

ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ହୋଇଯିବ ତୋଫା ଗୋରା |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ସମସ୍ତେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷକ ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ମୁହଁର କଳା ଦାଗ, ଚିହ୍ନ, ରଙ୍ଗ ଏବଂ ଅସୁନ୍ଦରତା ହେତୁ କେହି କେହି ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଘରୋଇ ରେସିପି କହିବୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଠିକ ଆମେ କହୁଥିବା ଉପାୟରେ କରିବାକୁ ହେବ।

ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା କୁ ଏହି ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉପାୟ ଖୁବ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମଧ୍ୟ କରିବ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିରାଶା ଅନୁଭବ ହେବ ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୂଆ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ନୂଆ ଉଧିପନା ଜାଗ୍ରତ ହେବ। ଆଜିକାଲି ସମସ୍ତଙ୍କର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଚେହେରା ପାଇବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଅଛି, ସେ ପୁଅ ହେଉ କି ଝିଅ, ସମସ୍ତେ ନିଜ ଚେହେରାକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତି।ସଭିଏଁ ସମାଜରେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହଁନ୍ତି।

ପଦ୍ଧତି ଏବଂ ସାମଗ୍ରୀ : -ପ୍ରଥମେ ଏକ ସତେଜ ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ଲେମ୍ବୁ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ପରେ ଏହାକୁ ଦୁଇଟି ସମାନ ଭାଗରେ କାଟି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ଏହି ଲେମ୍ବୁ ରୁ ରସ ବାହାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିରେ ଏକ ପ୍ୟାକେଟ ଇନୋ ବା ସୋଢ଼ା ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ପ୍ରାୟ 10 ରୁ 15 ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୁଖିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ତ୍ୱଚା ସମ୍ବେଦନଶୀଳ, ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରେ କିଛି ପାଣି ମିଶାଇ ଏହାକୁ ପତଳା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ।

ଏହା ପରେ ଏହା ସାମାନ୍ୟ ମୋଟା ହୋଇଯିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର କିମ୍ବା ଚର୍ମରେ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇପାରେ। ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ଶୁଖିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ସତର୍କତା: – ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ଯିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପରେ 1 କିମ୍ବା 2 ଘଣ୍ଟା ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣରେ ବୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଅଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ।ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *