pram

ସଚ୍ଚା ପ୍ରେମର 5 ଟି ଲକ୍ଷଣ, ଯାହା ସବୁ ସଚ୍ଚା ପ୍ରେମ କରୁଥିବା ମଣିଷ ପାଖରେ ନିଶ୍ଚିତ ଥାଏ I |

FACT

ବନ୍ଧୁଗଣ ମନୁଷ୍ୟ ଜୀବନରେ ପ୍ରେମର ମହତ୍ଵ ବହୁତ୍ ଅଧିକ । ଜଣେ ତାର ଭଲପାଇବା ସାହାଯ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ନିଜ ଜିବନରେ ହାସଲ କରିପାରିବ । ଯାହାଦ୍ଵାରା ସେ ଜଣେ ବହୁତ ଭଲ ମଣିଷ ଭାବେ ନିଜର ପରିଚୟ ଦେଇପାରିବ । ବନ୍ଧୁଗଣ ପ୍ରେମ ଖାଲି ଦେଖେଇବା ଜିନିଷ ନୁହେଁ , ତାହା କରିକି ଦେଖେଇବା ଜିନିଷ । ବହୁତ ପ୍ରକିୟା ଥାଏ ନିଜ ପ୍ରେମ କୁ ଦେଖେଇବା ଆଉ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପାଇଁ । କିନ୍ତୁ , ସବୁଠୁ ସହଜ ପ୍ରକିୟା ହୋଇଥାଏ ,ନିଜ ଶବ୍ଦ ରେ ନିଜ ପ୍ରେମ କୁ ପ୍ରକାଶ କରିବା ।କିନ୍ତୁ ଶବ୍ଦ ସହ ଗୋଟେ ଛୋଟ ଅସୁବିଧା ଅଛି । କହିବା ବେଳେ ଜଣାଯାଏ ନାହିଁ କହିବା ଵାଲା ସତ କହୁଛି କି ମିଛ । ଯେବେ ତମେ କାହାକୁ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ କର ତେବେ ତାର ସବୁ କଥା ତମକୁ ସତ ପରି ଲାଗେ । ତମେ ଜାଣିପାରନାହିଁ ତା କଥା ରେ ସତ୍ୟତା ଅଛି କିମ୍ବା ନାହିଁ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ର କିଛି ଲକ୍ଷଣ ।

ଶତ ପ୍ରତିଶତ ସମର୍ପଣ । କେବଳ ବାହାରୁ ନୁହେଁ କି ଶବ୍ଦ ରୁ ନୁହେଁ ବରଂ ପୁରା ମନରୁ ସମର୍ପଣ । ନିଜ ତନ ଆଉ ମନ ରୁ ସମର୍ପଣ । ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ପୁରା ତନ ଆଉ ମନ ରୁ ତମ ପାଖରେ ସମର୍ପଣ ହୁଏ ସେତେବେଳେ ତାକୁ ଆଉ କାହାର ବି ଦରକାର ହୋଇନଥାଏ । ତମ ପରେ ତା ଜୀବନରେ ଆଉ କେହି ଦ୍ୱିତୀୟ , ତୃତୀୟ , ଆଉ କେହି ବି ଆସିବା ତା ପ୍ରତି ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥାଏ । କାରଣ ତମେ ତାର ସବୁ ଏକଲାପଣ ଆଉ ଖାଲି ପଣ କୁ ଦୂରେଇ ଦେଇଥାଅ । ତମର ଆସିବା ପରେ ତା ଜୀବନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପୁରା ହୋଇଯାଇଥାଏ । ତା ମନ ଆଉ କୁଆଡେ ବି ଯାଏ ନାହିଁ ବାସ ତମ ପାଖରେ ରହିଯାଇଥାଏ ।

ଯିଏ ତୁମକୁ ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଉଥିବା ତା ଜୀବନରେ ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ତମେ ହିଁ ରହିବା ଦରକାର । ସିଏ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ଦେବ ଯାହା ଯାହା ସହ ତମର ସଂଯୋଗ ଥିବ । ଆଉ ଯେତେବେଳେ ତୁମ କଥା ପଡିବ ସିଏ ସବୁଠୁ ପ୍ରଥମେ ତୁମକୁ ମହତ୍ଵ ଦେବ । ତୁମ ପାଇଁ ସେ ତାର ସମସ୍ତ କାମ ବନ୍ଦ କରିଦେବ । କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାମ ପାଇଁ ସେ ତୁମକୁ କେବେ ରୋକିବ ନାହିଁ । ଆଉ ଏ ସବୁ ସେ କରିପାରିବ ଯିଏ ତୁମକୁ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ କରୁଥିବ । ମିଛ ପ୍ରେମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ହଜାରେ ବାହାନା ଥାଏ ମୁଁ ଏଇଠି ଅଛି, ସେଇଠି ଅଛି ,ଆସିପାରିବିନି । କାହା ପାଖରେ ପଂହଂଚିବା ପାଇଁ କେବଳ ଇଚ୍ଛା ଥିବା ଦରକାର ।

krishna

ତାର ତୁମ ପ୍ରତି ସବୁବେଳେ ଆଗ୍ରହ ବଢୁଥିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଯିଏ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ କରେ ତାର ତୁମ ପ୍ରତି ସବୁବେଳେ ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଥାଏ । ସବୁବେଳେ ପ୍ରେମ ବଢୁଥାଏ । ସିଏ କେବଳ ତୁମ ରୂପ ରଙ୍ଗ ନୁହଁ ସିଏ ତୁମ ସବୁ କଥାରେ ଆଗ୍ରହ ହୋଇଥାଏ । ସିଏ ତୁମର ସବୁ ଭଲ ଗୁଣ ଆଉ ମନ୍ଦ ଗୁଣ ସବୁ କୁ ଭଲ ପାଇଥାଏ । ସେ ତୁମର ସବୁ ଅଭାବ କୁ ଭଲପାଇଥାଏ । ଆଉ ତୁମ ପାଇଁ ତା ପ୍ରେମ ସବୁବେଳେ ବଢି ବଢି ଯାଇଥାଏ । ଏହା ମାନେ ହିଁ ପୁରା ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ।ଯିଏ ତୁମକୁ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ କରିବ ସେ ତୁମ ପାଇଁ କିଛି ବି କରିଦେଇପାରିବ ।

ସିଏ ତୁମ ପାଇଁ ସେ ସବୁ କାମ କରିବ ଯାହା ସେ ତା ନିଜ ପାଇଁ ବି କେବେ କରିନଥିବ । ତାକୁ ପସନ୍ଦ ନ ହେଲେ ବି ସେ ସେ କାମ କେବଳ ତୁମ ପାଇଁ କରିବା । ଆଉ ଏହା ସେତେବେଳେ ହୋଇଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ କରେ ।କିନ୍ତୁ କାହା ପ୍ରେମ ଯଦି ମିଛ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ତାର ବହୁତ ଭାବରେ ବାହାନା ବାହାରିଥାଏ । ଯେଉଁ ଲୋକ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ କରିଥାଏ ତା ମନରୁ ସବୁ ଡର ସରିଯାଇଥାଏ । ନା ଲୋକ ଡର ନା ଭବିଷ୍ୟତ ଡର ନା ଦୁନିଆ ଡର କିଛି ନ ଥାଏ । କେବଳ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *