samparka

ପାର୍ଟନର ଙ୍କ ସହିତ ସ*ମ୍ପ*ର୍କ ରଖିବା ପରେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୫ଟି କାର୍ଯ୍ୟ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ ବିବାହ ପରେ ନିୟମିତ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ*ର୍କ ରଖିବାକୁ ପଡିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହା ବିଷୟରେ କୌଣସି ଜ୍ଞାନ ରଖିନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହଇରାଣ ହୋଇ ପାରନ୍ତି ଆପଣ। ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ସହିତ ଏକ ସୁସ୍ଥ ବନ୍ଧନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହି ସମ୍ପର୍କର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବା ସହିତ, ଏହା ମଧ୍ୟ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସହଜରେ ସହଜ କରିଥାଏ। ସମ୍ପର୍କରେ ଅଂଶୀଦାର ସହିତ ଅ-ନ୍ତ-ର-ଙ୍ଗ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ବଜାୟ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଏହା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ।

କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ବିଛଣାରେ ଭଲ ଅର୍ଗାଜିମ ପରେ ମଧ୍ୟ, ତୁମେ କିଛି ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଅ-ନ୍ତ-ର-ଙ୍ଗ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ହୁଏ। ହଁ, ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ*ମ୍ପ*ର୍କ ତିଆରି କରିବା ପରେ କିଛି ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ଯାହାଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶଗୁଡିକ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ଏବଂ କୌଣସି ସଂକ୍ରମଣ ହେବ ନାହିଁ।

ସାବୁନ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ : ଅନେକ ମହିଳା ସେ- *କ୍ସ କରିବା ପରେ ସ୍ନାନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରାଇଭେଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆପଣଙ୍କର ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ସାବୁନ ବ୍ୟବହାର କରୁନାହାଁନ୍ତି। ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା, ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶର ପ୍ରାକୃତିକ ଆର୍ଦ୍ରତାର ସ୍ତର ରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ଯାହା ପରେ ସଂକ୍ରମଣ ସୃଷ୍ଟି କରେ।

ଅଣ୍ଡରଟ୍ରାଇଟ୍ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ : ଯଦି ଆପଣ ସେ-*କ୍ସ ପରେ ଭଲ ନିଦ ନେବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଲିଙ୍ଗ-ରୀ ପିନ୍ଧିବା ପରେ ଶୋଇ ପଡନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ଅଣ୍ଡରୱେର ପିନ୍ଧି ଶୁଅନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ହାନିକର ହୋଇପାରେ। ରାତିରେ ଉଲ-ଗ୍ନ ଶୋଇବା ଅନେକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ରହିଥିବାର ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଛି।ସାମାନ୍ୟ ଓଦା କପଡା ମଧ୍ୟ ଆଦୌ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବାସ୍ତବରେ, ଅନେକ ଥର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶର ଓଦା ଶରୀର ପୋଷାକ ସହିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିଥାଏ ଯାହା ସଂକ୍ରମଣର କାରଣ ହୋଇଯାଏ।

ଓଦା ପୋଛି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। :  ସେ’ କ୍ସ ପରେ, ଅଳସୁଆତା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଖଟରୁ ଉଠିବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ. ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ମହିଳାମାନେ ଓଦା ୱାଇପ୍ସରୁ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶକୁ ପୋଛି ସଫା କରନ୍ତି। ଡାକ୍ତର ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଏହାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି କାରଣ ଓଦା ପୋଛିବା ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶ ପରି ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ, ଏହା ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହଁ ।

girllll

ଉଷ୍ମ ଜଳ: ଶାରୀ-ରିକ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ କରିବା ପରେ ସ୍ନାନ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ କିନ୍ତୁ ବହୁତ ଗରମ ପାଣି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେଟ ଅଙ୍ଗର ଆଦ୍ରତା ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଆଶଙ୍କା।

ପରିସ୍ରା ରୋକିବା ; ସେ*କ୍ସ ପରେ ପରିସ୍ରା ବନ୍ଦ କରିବା ର ଭୁଲ ଆଦୌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସ-ମ୍ପ-ର୍କ କରିବା ପରେ, ବିଶେଷତ ପରିସ୍ରା କରିବାକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା କରିବାର ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି କାରଣ ଏହା ଜୀବାଣୁ କୁ ପରିସ୍ରା ଦେଇ ବାହାର କରିଥାଏ ଫଳରେ ଆଉ ସଂକ୍ରମଣ ବିପଦ ରୁହେ ନାହିଁ। ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଅଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ।ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *