Sunday, November 28, 2021
charbii

ପ୍ରତିଦିନ ୧ ଗ୍ଲାସ ପିଅନ୍ତୁ, ପେଟର ଚର୍ବି ଘିଅ ଭଳି ତରଳି ଯିବ I

HEALTH

ଆଜିକାଲି ବହୁତ ଲୋକ ମୋଟା ପଣ କୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି। ପେଟରେ ଚର୍ବି ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ବଢ଼ିଥାଏ । ଯାହା ଫଳରେ ସେମାନେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟା ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥାନ୍ତି।ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ନେଇ ଆସିଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ର ଓଜନ କମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ଏହାକୁ ବନେଇବା ବହୁତ ସହଜ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି ବନେଇବେ ଏବଂ କେମିତି ସେବନ କରିବେ।

ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କ ଟି ବନେଇବା ବହୁତ ସହଜ। ପ୍ରଥମେ ଏକ ପାତ୍ର ଗ୍ୟାସ୍ ରେ ବସାନ୍ତୁ। ସେଥିରେ ଏକ ଗ୍ଲାସ ପାଣି ଢ଼ାଳନ୍ତୁ । ତାପରେ ସେଥିରେ ଦୁଇଟି ତେଜ ପତ୍ରକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ପକାନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ଦୁଇ ରୁ ତିନି ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୁଟାନ୍ତୁ। କାରଣ ତେଜ ପତ୍ରରେ ଯେଉଁ ପୋଶ୍ଵକ ତତ୍ତ୍ଵ ଥାଏ ଆପଣଙ୍କ ଅନେକ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟା କୁ ଦୁର କରିଥାଏ। ତା ପରେ ଗ୍ୟାସ୍ କୁ ବନ୍ଦ କରିଦେବେ । ତା ପରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଏକ ପାତ୍ର ସାହାଯ୍ୟରେ ଘୋଡାଇ ଦେବେ। ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ହେବା ପାଇଁ ଛାଡ଼ି ଦେବେ। ଥଣ୍ଡା ହେଲା ପରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ କୁ ଛାଣି ନିଅନ୍ତୁ।

teja

ଏହା ଆପଣଙ୍କ ୱେଟ କୁ କମ କରିବାରେ ବହୁତ ଅଧିକ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାକୁ ସେବନ କରିବେ। ଆପଣ ଏହାକୁ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ସେବନ କରନ୍ତୁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ୱେଟ କମ କରିବାରେ ବହୁତ ଅଧିକ ଲାଭ ଦାୟକ ଅଟେ। ପ୍ରତି ଦିନ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଋତସ୍ରାବ ରେ ଅନିୟମିତତା, ଡାଇବେଟିସ,ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଥାଏ। ତେବେ ଆପଣ ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କ କୁ ନିହାତି ସେବନ କରନ୍ତୁ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *